صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

افزایش مخاطب بهترین فیلم جشنواره فجر/ بررسی فروش هفتگی سینما + جدول (6 شهریور)

هفته اول شهریور با استمرار فروش فوق العاده «هزارپا» و افزایش فروش «تنگه ابوقریب» همراه بود.

«هزارپا» این هفته نیز برای هشتمین هفته متوالی با اختلاف چشمگیری نسبت به سایر فیلم‌های در حال اکران در صدر جدول فروش هفتگی قرار گرفت. این فیلم در هشتمین هفته اکرانش با فروش 2 میلیارد و 492 میلیون تومان به مجموع فروش 31 میلیارد و 271 میلیون دست یافت. «هزارپا» با ادامه صدرنشینی در دوهفته آینده می‌تواند خود را به رکورد فیلم «تگزاس» که ده هفته صدر جدول را در اختیار داشت برساند.

فیلم «تنگه ابوقریب» ساخته بهرام توکلی در ادامه روند صعودی خود این هفته نیز مانند هفته گذشته، موفق به جذب مخاطب بیشتر شد. «تنگه ابوقریب» تنها فیلم جدول فروش هفتگی بود که نسبت به هفته گذشته افزایش فروش داشت و در دومین هفته اکران توانست به فروش هفتگی 810 میلیون تومان دست یابد و مجموع فروشش را به 2 میلیارد و 291 میلیون برساند. «تنگه ابوقریب» بهترین فیلم جشنواره سی و ششم و یکی از بهترین آثار سینمای دفاع مقدس است.

«دم سرخ‌ها» ساخته آرش معیریان در چهارمین هفته اکرانش باوجود کاهش فروش 50 میلیونی همچون هفته گذشته در رتبه سوم قرار گرفت. «دم سرخ ها» که یک کمدی پربازیگر به حساب می‌آید نتوانست مانند «خالتور» فیلم قبلی کارگردانش در گیشه موفق باشد.

چهارمین فیلم هفته نیز یک کمدی بود. «کاتیوشا» که در بین کمدی‌های در حال اکران کمترین تعداد سالن را در اختیار دارد، با فروش هفتگی 211 میلیون به مجموع فروش یک میلیارد و ششصد میلیون تومان دست یافت.

«شعله ور» ساخته حمید نعمت الله در حالی هفته دوم اکرانش را پشت سر گذاشت که بر خلاف انتظار تعداد سالن‌هایش افزایش پیدا نکرد و با فروش هفتگی 194 میلیون تومان نتوانست پس از دو هفته نیم میلیاردی شود و در جایگاه پنجم جدول فروش قرار گرفت.

پنج فیلم دوم جدول فروش هفتگی فروشی کمتر از صد میلیون در هفته را تجربه کردند.

 

رکورد هفته:
فیلم سینمایی «هزارپا» این هفته توانست با فروش 2میلیارد و 492 میلیون تومان، از مرز سی میلیارد عبور کرده و به اولین فیلم سی میلیاردی تاریخ سینمای ایران تبدیل شود.

 

حاشیه هفته:

در حالی که افزایش قیمت دلار باعث افزایش قیمت بسیاری از اجناس شده است، محصولات شبکه نمایش خانگی هم با افزایش 4 هزار تومانی مواجه شده و با قیمت 10 هزار تومان عرضه می‌شوند. گفته شده این افزایش قیمت به دلیل بالا رفتن قیمت مواد اولیه دی وی دی ها که وارداتی هستند صورت گرفته است. این افزایش ناگهانی باعث ابراز نارضایتی بسیاری در شبکه‌های اجتماعی شد. مردم به ویژه طرفداران سریال‌های شبکه نمایش خانگی به این افزایش قیمت معترض بودند، از طرفی برخی از صاحبان فیلم‌ها ابراز امیدواری کردند که نزدیک شدن قیمت دی وی دی فیلم‌ها به قیمت بلیت سینما ممکن است باعث شود مردم ترجیح دهند به سینما بروند.

 

ترین‌های هفته:

پرفروش‌ترین فیلم‌های هنر و تجربه به ترتیب مستند چاووش، مستند سریک و فیلم‌های کوتاه تابستانی

بیشترین اکران مردمی با حضور عوامل فیلم «تنگه ابوقریب » ساخته بهرام توکلی

 بیشترین افزایش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «تنگه ابوقریب» با افزایش فروش 9 میلیون تومان

بیشترین کاهش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «هزارپا» با کاهش فروش 353 میلیون تومان

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها