صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

در حاشیه جشنواره فیلم کودک و نوجوان چه خبر است؟

تا همین چند روز پیش پر از مصالح ساختمانی بود و شاید کمتر شهروندی خوش بینانه فکر می کرد تنها دوروز مانده به آغاز سی و یکم جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان تکمیل شود. درست است هنوز اندکی از فضای ساخت و ساز باقی مانده، اما می توان گفت ۹۰ درصد کار انجام شده و حالا چهارباغ به گذری فرهنگی تبدیل شده و محل برگزاری برنامه های جنبی جشنواره است. از سمت میدان انقلاب به طرف میدان امام حسین(ع) (دروازه دولت) که روی سنگ فرش ها قدم بزنید، ابتدا به پردیس سینمایی چهار باغ می رسید که یکی از سالن های پخش فیلم ه

کودک

شیشه های سینما با پوستر های جشنواره پوشیده شده است. وارد لابی پردیس چهارباغ که می شوید یک تلویزیون تقریبا بزرگ مقابلتان می بینید که تصاویری از هنرمندان مطرح سینما را نمایش می دهد که از شما دعوت می کنند به تماشای فیلم های جشنواره کودک و نوجوان بنشینید.

دور تا دور لابی، لمپوست فیلم هایی است که در جشنواره سی و یکم در پردیس چهار باغ به نمایش گذاشته می شوند. فیلم «سیمین» با بازی لاله اسکندری و محمدرضا هدایتی در خصوص تالاب گاو خونی و خشکی زاینده رود است. «افسانه عقاب دندان نقره ای»، «ضربه فنی»، «وای آمپول»، «لکنت» و «تپلی» و «آهوی پیشونی سفید۲» و... از جمله این فیلم ها هستند.

در ادامه مسیر گذر فرهنگی برنامه های متنوع دیگری جلب توجه می کند. یک پرده سبز رنگ که دو نوجوان روبه روی آن مشغول بازیگری هستند. دوربین روشن است و کارگردان هر چند دقیقه یکبار کات می دهد. کمی آن طرف تر چند غرفه دایر شده که مربوط به سمن های حامی کودکان توانخواه است. به سمت دروازه دولت که حرکت کنید با یک تابلوی نقاشی چند متری مواجه می شوید که با نخ گونی روی آن طرحی زده شده و عوامل اجرایی آن به بچه های علاقه مند به نقاشی، رنگ می دهند تا حجم های روی پارچه سفید را رنگ کنند. استقبال هم تا این لحظه خوب بوده به طوری قرار است تابلوی جدیدی نصب شود.

روبه روی ساختمان هشت بهشت، بنری از طرح پوستر جشنواره نصب شده و صدای موزیک و صندلی های چیده شده روبه روی این بنر، فرصت استراحت و لذت بردن از گذر فرهنگی چهار باغ را برای عابرین فراهم می کند.

کارناوال شادی هم از دیگر جذابیت های برنامه های جنبی جشنواره است. دلقک های خندان، ابر عروسک های سیبیلو و موزیک و تاکسی های گردشگری هر مخاطبی را به خود جذب می کند.

آن طرف گذر فرهنگی، سینما فلسطین قرار دارد که مثل پردیس چهارباغ محل اکران فیلم های حاضر در سی و یکمین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان است. سینمایی که جدا از اکران فیلم ها، محل مراسم های بزرگداشت و نکوداشت جشنواره است.

تا چهاردهم شهریور قدم زدن در گذر فرهنگی چهار باغ را از دست ندهید. به ویژه اگر کودک درون تان زنده است و یا پدر و مادر کودکان و نوجوانانی نازنین هستید. اینجا شور و نشاط کودکانه برپا است.

سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به دبیری علیرضا رضاداد تا ۱۴ شهریور ۹۷ در شهر اصفهان در حال برگزاری است. آدرس سایت رسمی جشنواره icff.ir است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها