صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

بزرگداشت چهلمین سال فعالیت هائومیازاکی در جشنواره کودک و نوجوان برگزار شد

کارگردان «آخرین داستان» در حاشیه مراسم بزرگداشت هایائو میازاکی انیمیشن ساز برجسته ژاپنی گفت: نگاه خاص میازاکی به طبیعت، جادو و جادوگری و عشق از ویژگی های بسیار برجسته آثار این فیلمساز بزرگ است.

چهلمین سال فعالیت هایائو میازاکی فیلمساز ژاپنی حوزه انیمیشن عصر روز گذشته در سالن شماره ۵ پردیس سینمایی سیتی سنتر بزرگ داشته شد.

اشکان رهگذر،کارگردان انیمیشن «آخرین داستان» در این بزرگداشت گفت: هائومیازوکی کارگردان انیمیشن «قلعه متحرک» یکی از بهترین انیمیشن سازان دنیا است. این کارگردان دوبار اسکار بخش انیمیشن را گرفته است. وی علاوه بر کارگردانی، طراح، گرافیست، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده فیلم‌های پویانمایی نیز هست.

وی افزود: «قلعه متحرک» او در استودیو جیبلی تولید شده است که استودیویی بسیار مهم برای تولید انیمیشن در دنیا است. او اسم جيبلي را از اسم يك مدل هواپیما انتخاب کرده است. پدر او یک مدل هواپیما به اسم جیبلی تولید می کرد و او به خاطر علاقه به پدرش این نام را برای استودیو فیلمسازی اش انتخاب کرده است .

رهگذر تصریح کرد: چند نکته در آثار هایائو میازاکی بسیار مهم است. یکی از آن ها نگاه خاص او به طبیعت است. جادو و جادوگری هم یکی از المان های آثار اوست.عشق هم در آثار او بسیار برجسته است.

وی ادامه داد: «قلعه متحرک» این فیلمساز اقتباسی از یک رمان به همین نام نوشته "دیانا وین جونز" نویسنده این اثر است که امسال به بهانه بزرگداشت میازاکی در جشنواره نمایش داده شد. این انیمیشن ساخته سال ۲۰۰۴ و فیلمی بسیار عالی است که بودجه ای بالغ بر ۲۴  میلیارد داشته و با ۲۴۰ میلیارد دلار سود، بودجه اش بازگشته است.

این کارگردان سینما درباره اهمیت کارهای میازاکی گفت: این فیلم  رتبه ۱۲۵در ۲۰۰ انیمیشن برتر دنیا از نگاه IMBDرا کسب کرده است که بنیادی بسیار مهم در رتبه بندی انیمیشن ها است.

کارگردان «آخرین داستان» خاطر نشان کرد: میازاکی در سال ۲۰۱۴ «ابر برمی خیزد» را می سازد و پس از آن از انیمیشن سازی خداحافظی می کند. در واقع او تا به حال سه بار از دنیای انیمیشن خداحافظی کرده است اما دلش نیامده و دوباره از اول ساخت انیمیشن را شروع کرده است.

وی درباره اهمیت خاص آثار میازاکی گفت: او فیلمنامه ای در کارهایش ندارد و با کاغذ و فریم انیمیشن هایش را نقاشی می کند.کاراکترها و طراحی های او به صورت استوری بورد است و داستان مصور دارد. او حتی بک گراند را هم خودش طراحی می کند و شاید دلیل بی نظیر بودن کارهایش همین است.

این فیلمساز در ٥ ژانویه ١٩٤١ در بون‌کیوی توکیو متولد شده و نخستین انیمیشن حرفه‌ای خود را در سال ۱۹۶۱ زمانی که به توئی انیمیشن پیوست، آغاز کرد.  دو اثر «شهر اشباح» و «قلعه متحرک» این فیلمساز برجسته به مناسبت ۴۰ سالگی فعالیت اش در سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان نمایش داده شد.

این جشنواره تا ۱۴ شهریورماه به دبیری علیرضا رضاداد در شهر اصفهان ادامه دارد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها