صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

عبور هزارپا از مرز 4 میلیون تماشاگر/ بررسی فروش هفتگی سینما + جدول (20 شهریور)

فیلم‌های سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت فروش نسبتاً خوبی را تجربه کردند. فروشی که «هزارپا» و «تنگه ابوقریب» بیشترش سهم را در آن داشتند.

این هفته «هزارپا» توانست تعداد تماشاگرانش را به رقم بی‌نظیر چهار میلیون مخاطب برساند همچنین برای دهمین هفته متوالی صدر جدول فروش هفتگی را از آن خود کرد و در کنار فیلم «تگزاس» به رکورد بیشترین تعداد هفته صدرنشینی متوالی در سال 97 دست یافت. با توجه به شروع محرم و توقف اکران «هزارپا» فعلا امکان شکست این رکورد وجود ندارد مگر آنکه در اکران مجددش بتواند رقبای خود را پشت سر گذاشته و صدرجدول را پس بگیرد.

شش فیلم ابتدای جدول فروش هفتگی از نظر رتبه در جدول هیچ تغییری نسبت به هفته گذشته نداشتند. «هزارپا» با وجود کاهش فروش نسبت به هفته‌های گذشته همچنان بی‌رقیب است. این فیلم در دهمین هفته اکرانش نیز فروشی میلیاردی تجربه کرد و با فروش هفتگی 1 میلیارد 604 میلیون تومان با اقتدار صدرنشین جدول فروش هفتگی بود. به این ترتیب پرونده اکران «هزارپا» با مجموع فروش 35 میلیارد و 450 میلیون موقتا بسته شد تا از چهار مهر اکرانش را ادامه دهد.

«تنگه ابوقریب» پرطرفدارترین فیلم غیرکمدی این روزهای سینمای ایران، این هفته نیز با حفظ مخاطبانش به فروش هفتگی 621 میلیون تومان دست یافت و مجموع فروش خود را پس از پنج هفته اکران به مرز 4 میلیارد نزدیک کرد. «تنگه ابوقریب» که سال گذشته بعنوان بهترین فیلم جشنواره فجر برگزیده شده بود، درمیان فیلم‌های در حال اکران بیشترین تعداد سالن را در اختیار دارد.

«دم سرخ‌ها» با  فروش هفتگی 288 میلیون تومان و «کاتیوشا» با فروش هفتگی 193 میلیون تومان دو فیلم دیگری بودند که به ترتیب در رتبه سوم و چهارم قرار گرفتند. هر دو فیلم نسبت به هفته گذشته با کاهش فروش مواجه شدند، در کل با مقایسه مجموع فروش این دو فیلم با سایر کمدی‌های سال می‌توان آنها را جزو کمدی‌های ناکام امسال دانست، مگر آنکه در ادامه اکرانشان اتفاق عجیبی رخ دهد که بسیار بعید به نظر می‌رسد.

جایگاه پنجم جدول فروش هفتگی متعلق به فیلم «شعله‌ور» جدیدترین ساخته حمید نعمت الله بود. این فیلم که با سلیقه خاصی از سینمادوستان ارتباط برقرار کرده بود، با استفاده از اکران مردمی‌های متعدد با حضور هنرمندان توانست مخاطبان بیشتری را به سینما بکشاند. افزایش تعداد سالن‌های نمایش دهنده «شعله‌ور» نیز در افزایش فروش فیلم نقش بسزایی داشت.

«داش آکل» نیز در هفته دوم اکرانش با افزایش تعداد سالن‌ها توانست نسبت به هفته گذشته افزایش فروش 25 میلیونی را تجربه کند و در رتبه ششم جدول جای گیرد.

در پی کاهش فروش سایر فیلم‌ها دارکوب با 17 سالن به فروش هفتگی 50 میلیون تومان رسید و پس از 11 هفته اکران، مجموع فروشش از مرز 2 میلیارد گذشت.

این هفته دو فیلم «یک کیلو و بیست و یک گرم» و «چراغ‌های ناتمام» نخستین هفته اکران خود را پشت سر گذاشتند که هر دو فیلم با توجه به تعداد سالن‌های کمی که در اختیار داشتند هفته خوبی نداشتند و به ترتیب در رتبه سیزدهم و چهاردهم جدول فروش هفتگی قرار گرفتند.

 

اتفاق ویژه هفته:

نخستین دوره‌ی جایزه‌ی «آکادمی سینما سینما» با معرفی «رضا عطاران» به‌عنوان موثرترین چهره‌ی سال و «رگ خواب» حمید نعمت‌الله به‌عنوان بهترین فیلم و کارگردانی و تجلیل از «امیر نادری» برای یک عمر عشق به سینما پایان یافت.

این مراسم یکشنبه، شامگاه ۱۸ شهریور در هتل پارسیان برگزار شد و کیانوش عیاری رئیس آکادمی و کیوان کثیریان دبیر جشن سینما سینما بودند.

 

حاشیه هفته:
چهارمین جشن عکاسان سینما به دبیری نیکی کریمی ١٦ شهریور در گالری سلام سام سنتر برگزار شد. قرار گرفتن نیکی کریمی و ابوالفضل‌ پورعرب پس از 28 سال در یک قاب بسیار حاشیه‌ساز شد. این دو بازیگر پس از عروس امکان و بهتر بگوییم اجازه هم‌بازی‌شدن با هم را نیافتند و از این نظر این بزرگداشت علاوه ‌بر جذابیت تجلیل از چهره‌های محبوب و خوش‌عکس، جنبه‌های فرامتنی بسیاری داشت. پورعرب با فروتنی درباره جذابیت تصاویر خودش حرف زد و به شهادت عملکردش هیچ تمایلی به انتشار تصاویر خود و قرارگرفتن مداوم در مقابل دوربین عکاسان نداشته، چنان‌که حتی صفحه‌ای هم در فضای مجازی ندارد.

ابوالفضل پورعرب گفت: نگذاشتند با خانم نیکی کریمی هم‌بازی شویم. چندباری بنا بود با هم بازی کنیم، یا من را عوض کردند یا ایشان را. سر فیلم چهره ایشان حتی تمرین هم کرد و من هم مطمئن بودم قرار است با ایشان بازی کنم، اما دقیقه ۹۰ بازیگر دیگری جایگزین‌شان شد.

 

ترین‌های هفته:

بیشترین فروش افتتاحیه بین فیلم‌های اکران شده در هفته گذشته، فیلم «یک کیلو و بیست و یک گرم» با فروش 7 میلیون تومان

پرفروش‌ترین فیلم سینمای هنر و تجربه، مستند سریک به کارگردانی بهاره افشاری

بیشترین اکران مردمی با حضور عوامل فیلم «شعله‌ور» ساخته حمید نعمت‌ الله

بیشترین افزایش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «داش آکل» با افزایش فروش 37 درصدی

بیشترین کاهش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «هزارپا» با کاهش فروش 23 درصدیدیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها