صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

دیدار مدیران جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای با مدیران بنیاد سینمایی فارابی

هیاتی از جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای به سرپرستی دبیر این جشنواره معتبر جهانی با جمعی از مدیران بنیاد سینمایی فارابی به منظور گسترش روابط میان سینمای ایران و چین دیدار و گفت‌وگو کردند.

دبیر جشنواره فیلم شانگهای، ونشیائو فو، به همراه هیات همراه با علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، رائد فریدزاده معاون بین‌الملل، کامیار محسنین مدیر امور تحقیقات و جشنواره‌ها و مهسا فریبا مدیر اجرایی هماهنگی‌های جشنواره‌ای بنیاد سینمایی فارابی دیدار و گفت‌وگو کردند.


در این دیدار زمینه همکاری‌های سینمای ایران با جشنواره فیلم شانگ‌های و بازار این رویداد سینمایی بررسی شد.

پس از جلسه این هیات چینی با رییس سازمان سینمایی، هیأت جشنواره فیلم شانگ‌های در گفت‌وگو با مدیران بنیاد سینمایی فارابی بر حضور فیلم‌های ایرانی در دوره آینده بازار این جشنواره، معرفی فیلم‌های ایرانی و استفاده از امکانات جشنواره شانگهای به منظور برقراری ارتباط محکم و مستقیم‌تر بنیاد سینمایی فارابی با پخش کنندگان فیلم و همچنین مرکز تولید مشترک سینمای چین تاکید کردند.

به علاوه، با توجه به آنکه سرمایه‌گذاری قابل توجهی در کشور چین برای احیای جاده ابریشم شکل گرفته، از سال گذشته جشنواره شانگهای نیز بخشی جدید را با نام «یک جاده _ یک کمربند» راه‌اندازی کرده است و این انتظار وجود دارد سطح همکاری‌های ایران و چین و همچنین سایر کشورهای جاده ابریشم در سینما گسترش یابد.

در این دیدار مقرر شد کارگاه‌های فیلمسازی از سوی فیلمسازان، مدیران فیلمبرداری و تهیه‌کنندگان ایرانی با همکاری جشنواره شانگهای در کشور چین برگزار شود و اولین کارگاه تخصصی با موضوع فیلمبرداری یا تهیه‌کنندگی در صورت امکان، در حوالی نوروز سال ۹۸ در کشور چین برگزار شود.

این امیدواری وجود دارد با توجه به برنامه‌ریزی‌های جشنواره جهانی فیلم فجر و بنیاد سینمایی فارابی، در سال آتی ارتباط بهتری با جشنواره شانگهای برقرار شود.

در سال‌های اخیر سینمای چین توانسته در زمینه تولید و گردش مالی حد نصاب‌های قابل توجهی را بدست آورد، این همکاری می تواند به جهش تولید و اکران فیلم‌های ایرانی در چین منجر شود و برقراری ارتباط درست و موثر با پخش کنندگان کشور چین، به حضور ایران در بازارهای فیلم این کشور و دیگر کشورها کمک کند.

گفتنی است این رویداد جزء ۱۵ جشنواره رده رقابتی بین‌المللی طبق تقویم فیاپف بوده، از اهمیت بسیاری برخوردار است. در سوابق همکاری سینمای ایران با این جشنواره، دو بار جایزه اصلی به فیلم‌هایی از خسرو معصومی رسیده و فیلم‌های زرد و هت تریک در سال‌های اخیر در بخش اصلی رقابتی جشنواره شانگهای با توفیقات قابل توجهی روبرو شده‌اند.   

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها