صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

صدرنشینی «تنگه ابوقریب»/ بررسی فروش هفتگی سینما + جدول (3 مهر)

در هفته‌ای که سینماها با کاهش فروش چشمگیری روبرو شدند، فیلم «تنگه ابوقریب» توانست خود را به صدر جدول برساند.

این هفته سینماها باتوجه به فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سالار شهیدان و امام زین‌العابدین(ع) با تعطیلی چهار روزه مواجه شدند و همین امر باعث شد به طور طبیعی مجموع فروش سینماها کاهش چشمگیری پیدا کند. با این وجود «تنگه ابوقریب» نخستین فیلم غیر کمدی‌ای بود که پس از بیست هفته، به صدرنشینی کمدی‌ها پایان داد و در هفتمین هفته اکرانش توانست با فروش هفتگی 117 میلیون تومان در صدر جدول فروش هفتگی قرار گیرد و مجموع فروشش را به مرز 4.5 میلیارد نزدیک کند.

«کاتیوشا» با فروش هفتگی 45 میلیون تومان در رتبه دوم جدول قرار گرفت. کاتیوشا که تنها یک هفته به پایان اکرانش مانده علی‌رغم آنکه پرفروش‌ترین فیلم علی عطشانی بود نتوانست با کمدی‌های سال به ویژه «هزارپا» رقابت کند و پس از نه هفته اکران به فروش نه چندان مطلوب 2.3 میلیارد دست یافت.

رتبه سوم جدول نیز متعلق به فیلم «شعله‌ور» جدیدترین ساخته حمید نعمت‌الله بود. «شعله‌ور» با فروش هفتگی 35 میلیون تومان پس از شش هفته اکران مجموع فروش خود را به 1 میلیارد رساند.

«هزارپا» باوجود آنکه تنها 27 سالن در اختیار داشت به فروش هفتگی 30 میلیون دست یافت و پس از ده هفته صدرنشینی در رتبه چهارم جدول فروش قرار گرفت.

فیلم‌های «داش آکل» با فروش هفتگی 25 میلیون تومان و «آخرین بار کی سحر را دیدی؟» با فروش بیش از 14.5 میلیون تومان به ترتیب در رتبه‌های پنجم و ششم جدول فروش قرار گرفتند.

 

اتفاق ویژه هفته

فیلم «بدون‌ تاریخ، بدون امضا» آخرین ساخته وحید جلیلوند به مناسبت معرفی به عنوان نماینده ایران در اسکار ۲۰۱۹، چند سانس به صورت محدود در پردیس کورش و پردیس اطلس مشهد اکران شد و مورد استقبال قرار گرفت. این استقبال در حدی بود که این فیلم با فروش نزدیک به 20 میلیون تومانی خود قبل از «آخرین بار کی سحر را دیدی؟» در رتبه ششم فروش هفتگی قرار گرفت.

«بدون تاریخ، بدون امضا» به تهیه کنندگی علی جلیلوند و احسان علیخانی بیشترین جوایز سینمای ایران را از سال گذشته تا به امروز کسب کرده است. در این فیلم نوید محمدزاده، امیر آقایی، هدیه تهرانی و زکیه بهبهانی به ایفای نقش می پردازند.

 

حاشیه هفته

این هفته درحالی که قرارداد اکران «مغزهای کوچک زنگ زده» برای روی پرده رفتن از چهارم مهرماه در گروه آزادی به ثبت رسیده بود، شایعاتی مبنی بر تحریم حوزه هنری در فضای مجازی پیچید. این خبر منجر به انتقادات بسیاری به حوزه هنری شد که در ماههای اخیر هیچ فیلمی و حتی آثاری مناقشه برانگیز همچون «عصبانی نیستم» و «خانه دختر» را تحریم نکرده بود.

یزدان عشیری روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، درباره این شایعات گفت: این اخبار و گمانه زنی‌ها صحت ندارد و تکذیب می‌شود. فیلم سینمایی «مغز‌های کوچک زنگ زده» در برنامه اکران حوزه هنری قرار دارد و ساز و کار اکران آن توسط موسسه بهمن سبز برنامه ریزی و انجام می‌شود.


دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها