صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

آشنایی با «سالن امام علی» سینمای مدرن غرب تهران

سالن سینمایی امام علی زیر مجموعه آموزش پرورش تهران است و نزدیک به دو دهه قدمت دارد.ناصر یکه مدیر این سالن، دکتری پژوهش هنر دارد و به گفته خودش سال‌هاست کارهای فرهنگی هنری دغدغه اصلی اوست. در همین راستا یکی از مهمترین فعالیتهای وی مدیریت و بهره‌برداری از سالن‌های فرهنگی و سالن‌های همایش است.

ناصر یکه درباره هدف ساخته شدن سالن امام علی گفت: نیت برپایی سالن ابتدا برگزاری همایش‌‌های دانش‌آموزی و علمی بود اما از آنجا که قبل از افتتاح پردیس کوروش و مگامال با کمبود سینما در منطقه مواجه بودیم، تصمیم گرفتیم با اخذ مجوزهای لازم، این سالن را به کمک سینماشهر تبدیل کنیم به یک سالن سینمایی که یکی از فعالیت هایش پخش فیلم‌های روز سینما باشد. به این ترتیب سالن امام علی در کمتر از دو دهه فعالیتش میزبان بسیاری ازخانواده‌ها به ویژه دانش‌آموزان بوده است.

او درباره وجه تمایز این سالن نسبت به سایر سینماها و نکات مثبت آن گفت: تفاوت سالن امام علی در تک سانس بودن آن است. این سالن 600 نفر ظرفیت دارد و از نظر صدا و تصویر بهترین کیفیت پخش برای آن در نظر گرفته شده است. دیگر نکته مثبت این سالن قیمت پایین بلیت آن است که 8000 تومان برای روزهای عادی و 4000 تومان برای روزهای نیم بها در نظر گرفته شده است که تفاوت محسوسی با قیمت بلیت در پردیس‌ها و سایر سینماها دارد. از دیگر فعالیت‌های سالن سینمایی امام علی نیز با توجه به ظرفیت بالایی که دارد می‌توان به برگزاری همایش‌های علمی، فرهنگی هنری و برگزاری جشنواره و اجرای تئاتر اشاره کرد.

سینما از نظر دسترسی نبش اتوبان ستاری جنوب به شمال و نبش بلوار فردوس قرار دارد و بهترین دسترسی را برای ساکنان منطقه و حتی مناطق دیگر دارد. همچنین مجموعه دارای پارکینگ است که برای رفاه حال مخاطبان سینما اهمیت ویژه ای دارد.

ناصر یکه درباره برنامه‌های آینده خود به خبرنگار سینماتیکت گفت: دو سالن قدیمی، یکی در انتهای خیابان گیشا به نام سالن نصر که به مرکز امام خمینی معروف است و سالن دیگر به نام سالن قدس در ایران زمین وجود دارند که در تلاش هستیم در ماههای آینده با گرفتن مجوزهای لازم از وزارت ارشاد و پس از رفع کاستی‌های این سالن‌ها آنها را که هر کدام 130 نفر ظرفیت دارد، آماده نمایش فیلم کنیم تا مردم گیشا و شهرک غرب برای تماشای فیلم‌های روز دسترسی بهتری به سینما داشته باشند.

تهیه گزارش : محمدعلی کرمی

خرید آنلاین بلیت سالن امام علی(ع)دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها