صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«صد سال به این سالها» و 11 سال انتظار برای نمایش

مرتضی شایسته می‌گوید: بیش از ۱۱ سال است که در انتظار اکران و نمایش فیلم صد سال به این سالها است و اخیرا وزارت ارشاد اعلام کرده است باید دوباره درخواست پروانه نمایش برای فیلم داده شود.

صد سال

فیلم سینمایی صد سال به این سالها به کارگردانی  سامان مقدم مدت‌هاست که در انتظار اکران است. این فیلم با بازی پرویز پرستویی، فاطمه معتمدآریا و رضا کیانیان، فقط یکبار در بیست و ششمین دوره  جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۸۶ به نمایش درآمد و در  سال ۸۷ در جشن خانه سینما در ۶ بخش نامزد دریافت جایزه شد.

داستان این فیلم روایتگر زندگی زنی است که در طول سی سال اتفاقات مختلفی برای او رخ می‌دهد و بخشی از این اتفاقات در جریان پیروزی انقلاب اسلامی رخ می‌دهد.

با وجود اینکه داستان این فیلم درباره تاریخ معاصر است و بخشی از آن در مقطع پیروزی انقلاب اسلامی روایت می‌شود اما تاکنون اجازه نمایش را نداشته است.

مرتضی شایسته (تهیه‌کننده فیلم) با اشاره به اینکه بیش از یک دهه است منتظر اجازه اکران برای این فیلم است، گفت: در طول یازده سال گذشته سه بار در سال‌های مختلف برای فیلم صد سال به این سالها تقاضای صدور پروانه نمایش کردیم. در این مدت دو بار پروانه نمایش برای فیلم صادر شد اما امکان اکران فیلم فراهم نشد و به شکل‌های مختلف در اکران آن مشکلاتی ایجاد شد.

وی ادامه داد: سازمان سینمایی به ما اعلام کرد که باید دوباره تقاضای صدور پروانه نمایش کنیم. ما نیز برای سومین بار تقاضای صدور پروانه نمایش را برای فیلم صد سالها به این سالها به وزارت ارشاد ارائه کردیم.

شایسته درباره اشکالی که از سوی وزارت اشراد به فیلم وارد شده، گفت: سازمان سینمایی و وزارت ارشاد به ما اعلام نکردند که چه اشکالات یا اصلاحاتی به فیلم وارد شده است فقط گفتند باید مجدد درخواست پروانه نمایش بدهیم.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها