صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

رشد فروش «پیشونی سفید 2» / بررسی فروش هفتگی سینما + جدول (2 آبان)

«لس آنجلس تهران» ساخته تینا پاکروان که با شروع طوفانی خود توانسته بود رتبه دومِ پرفروش‌ترین افتتاحیه سال را از آن خود کند، این هفته نیز با فروش 1.6 میلیارد تومانی خود همچون هفته گذشته صدرنشین جدول فروش هفتگی بود. این فیلم کمدی از حضور بازیگران مطرح و پرطرفداری چون پرویز پرستویی و مهناز افشار بهره می‌برد و حال و هوایی فانتزی و مفرح دارد.

جدول 1 آبان

«لس آنجلس تهران» درحالی که با افزایش تعداد سالن‌هایش در دومین هفته اکران برای فروش بیشتر خیز برداشته بود، با رقمی نزدیک به نیم میلیارد کاهش فروش مواجه شد. بیشترین علت این افت فروش را می‌توان توقع بالای مردم از پرویز پرستویی دانست که پیش‌تر ثابت کرده بود در ایفای نقش‌های کمدی درخشان است.
با این وجود «لس آنجلس تهران» در صورت حفظ فروش میلیاردی خود در هفته‌های آتی شانس بسیاری برای تبدیل شدن به یکی از کمدی‌های پرفروش امسال دارد.
«مغزهای کوچک زنگ زده» که در جشنواره فیلم فجر بهترین فیلم از نگاه تماشاگران بود در ادامه اکران موفقش باوجود کاهش فروش 14درصدی نسبت به هفته قبل، همچنان فروش چشمگیری داشت. این فیلم با فروش هفتگی 1.5 میلیارد تومان در رتبه دوم جدول جای گرفت تا پرمخاطب‌ترین فیلم غیرکمدی هفته باشد و تنها پس از چهار هفته اکران مجموع فروشش را به 7.7 میلیارد برساند.
فیلم «پیشونی سفید 2» به کارگردانی جواد هاشمی در دومین هفته اکرانش با فروشی نزدیک به 570 میلیون تومان در رتبه سوم جدول قرار گرفت. استقبال از این فیلم با توجه به دوبرابر شدن تعداد سالن‌هایش نسبت به هفته گذشته به بیش از دو برابر رسید. این فیلم تنها فیلم روی پرده است که برای مخاطبان کودک و نوجوان ساخته شده است و همین موضوع می‌تواند به افزایش مخاطبان فیلم کمک بسیاری کند.
فیلم «لازانیا» با فروش هفتگی 550 میلیون تومان و «هشتگ» نیز بافروش هفتگی 491 میلیون تومان به ترتیب در رتبه چهارم و پنجم جدول جای گرفتند. نکته جالب درباره این دو فیلم فروش خوب آنها در شهرستان‌ها به ویژه شهرمشهد است.
فیلم «عرق سرد» این هفته نیز تعداد بیشتری از سالن‌هایش را از دست داد تا در چهارمین هفته اکرانش با در اختیار داشتن تنها 45 سالن به فروش نسبتا مطلوب 260 میلیون تومان دست یابد و با یک رتبه سقوط نسبت به هفته گذشته در رتبه ششم جدول قرار گرفت.
«هزارپا» پس از گذشت 16 هفته از اکرانش در حالی که هنوز تعداد سالن‌های قابل توجهی در اختیار دارد با فروش هفتگی 250 میلیون تومان در رتبه هفتم جدول جای گرفت. «هزارپا» پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران این هفته مجموع فروشش را به مرز 37 میلیارد تومان رساند.

حاشیه هفته:

در پی پخش نشدن برنامه نود بسیاری از هنرمندان در صفحه اینستاگرامی خود در حمایت از این برنامه و نقد به سازمان صدا و سیما واکنش نشان دادند.

 مهراب قاسمخانی با زبانی کمدی در این باره نوشت:« الان چرا شما نگران این هستین که نود دوباره پخش بشه و عادل برگرده؟ مگه صد دفعه مدیران تلویزیون نگفتن که امثال عادل و شجریان و مدیری و عطاران و پیمان قاسم‌خانی و بقیه رو تلویزیون ساخته و معروف کرده؟ دلواپس چی هستین؟ تلویزیون همین فردا اراده کنه، میتونه ده تا از همینا درست کنه. با کیفیت‌تر و اهلی‌تر.»

مصطفی کیایی کارگردان فیلم‌های سینمایی «بارکد»‌ و «عصر یخبندان» نظرش را اینگونه بیان کرد: بلاخره اینم از خلاقیت مدیر جدید و جوان شبکه سه ، با قدرت بالا تلویزیون در حال قطع آخرین رشته ارتباطی با مخاطبه. به جای نود به تایم ٢٠:٣٠ اضافه کنید.

پژمان جمشیدی نوشت: « تلویزیون بدون ٩٠ و ٩٠ بدون شما ، شوخیش  هم قشنگ نیست.»

امیر مهدی ژوله نیز نوشت:«این دوستانی که توی این وضعیت پیچیده سیاسی و اقتصادی و اجتماعی جامعه به جای ایجاد همدلی ،با قدبازی و قلدربازی جلوی یکی از اندک ادمهای محبوب و مقبول جامعه واستادن و جلوی یکی از اندک برنامه های قابل تماشای تلویزیون رو گرفتن و با سوهان بیهوده زدن به اعصاب ملت،صدای فحش و اعتراضشون رو بلند کردن،اگر جاسوس نباشن،قطعا جاهلن.. فقط در یک نقطه از جهان مدیرانی هستند که میتوانند پخش یک جُنگ فوتبالی را تبدیل به یک بحران اجتماعی کنند.»..» 

ترین‌های هفته:

بیشترین افزایش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «پیشونی سفید 2» با رشد فروش 135 درصدی و با چهارپله صعود در جدول فروش هفتگی

 بیشترین کاهش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «لس آنجلس تهران» با کاهش فروش 35 درصدی

پرفروش‌ترین فیلم‌های هنر و تجربه به ترتیب سریک، پاسیو، هندی و هرمز

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها