صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«درخونگاه» با بازی متفاوت امین حیایی در راه فجر

فیلم سینمایی «درخونگاه» که سال گذشته به دلیل کامل‌نبودن از حضور در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر باز مانده بود، امسال هم متقاضی حضور در بزرگترین رویداد سینمایی کشور است.

امین حیایی

فیلم سینمایی «درخونگاه» که از حضور در بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر باز مانده بود، متقاضی حضور در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر است.

این فیلم به کارگردانی سیاوش اسعدی و تهیه‌کنندگی منصور سهراب‌پور،‌ ژانری اجتماعى دارد و داستان آن در اوایل دهه ۷۰ خورشیدی سپرى مى‌شود. «درخونگاه» طی ۷۵ روز در محله‌های مرکزی و جنوبی تهران از جمله شاپور و امامزاده یحیی فیلمبرداری شد.

در اواسط فیلمبرداری این فیلم، حادثه‌ای برای امین حیایی (در نقش جوانی شرور) رخ داد و باعث شکستگی پای او شد. حیایی بعد از چند روز استراحت اعلام کرد که می‌خواهد با پای شکسته مقابل دوربین برود تا فیلم به جشنواره فجر برسد. با این وجود، «درخونگاه» در بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر پذیرفته نشد.

اسعدی پس از این اتفاق، ضمن انتقاد از روند برگزاری جشنواره فیلم فجر، عمده‌ترین دلیل پذیرفته‌نشدن «درخونگاه» در بخش مسابقه را ناقص بودن  آن دانسته و گفته بود: فیلمی که ما به دفتر جشنواره ارسال کردیم، یک‌سوم از آن چیزی بود که قرار بود ساخته شود. یعنی دوستان هیأت انتخاب نزدیک به ۳۰ تا ۴۰ دقیقه از فیلم را دیدند، اما با این حال رأی قابل توجهی داشت.

امین حیایى، ژاله صامتى، مهراوه شریفى‌نیا، نادر فلاح، محمود جعفرى، منصور شهبازى، افشین سنگ چاپ، فاطمه مرتاضى و پانته‌آ پناهى با حضور جمشید هاشم‌پور در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

دیگر عوامل این فیلم عبارتند از: مدیر فیلمبردارى: تورج اصلانى، فیلمبرداران: حسن و مهدى اصلانى، مدیر برنامه‌ریزى و دستیار اول کارگردان: علیرضا صالحى، طراح صحنه و لباس: مجید على اسلام، طراح گریم: آرزو حلاجى، مدیر صدابردارى: ناصر انتظارى، مدیر تولید: ناصر ریحان‌صفت، جانشین تولید: عباس نصرالله، جلوه‌هاى ویژه میدانى: رضا ترکمان‌، عکاس و فیلمبردار پشت صحنه: مهرداد ناصرى، تدوین همزمان: محمدرضا مویینى، صداگذارى: علیرضا علویان، موسیقى: فرزین قره گوزلو،‌ مشاور پروژه: روزبه معینى.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها