صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

آخرین خبرها از جشنواره فیلم مقاومت

مستندی دریاره‌ی ماجرای ترور بختیار، حکمی که دبیر جشنواره‌ی فیلم مقاومت به یامین‌پور داد و بزرگداشتی برای حبیب‌الله کاسه‌ساز در جشنواره‌ی فیلم مقاومت از جمله خبرهای این رویداد سینمایی است.

پرونده 1220»، مستندی درباره  ماجرای ترور بختیار در جشنواره جهانی مقاومت به نمایش درمی آید.

یک دانشجوی حقوق به دنبال بررسی پرونده حقوقی ماجرای ترور بختیار، باشخصی به نام مسعود هندی مواجه می‌شود و به بررسی پرونده محکومیت او می‌پردازد. این داستان ماجرای اثر مستندی است که قرار است همزمان با برگزاری پانزدهمین جشنواره جهانی فیلم مقاومت در مجموعه سینمایی فلسطین تهران به نمایش در بیاید.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی این رویداد سینمایی؛ این مستند  همچنین، پرتره‌ای از زندگی در حبس مسعود هندی نیز محسوب می‌شود. اثری که قرار است، لایه‌های پنهان و پوشیده ترور بختیار را افشا می‌کند.

بر پایه این خبر؛ مستند«پرونده 1220» به کارگردانی محمد جواد رجب‌بیگی و تصویربرداری شاهو خوانگر و به تهیه‌کنندگی حسین سبطی در 50 دقیقه تولید شده است.

این فیلم در بخش مسابقه ملی پانزدهمین جشنواره جهانی فیلم مقاومت حضور دارد.

 یامین‌پور مدیر بخش گفتمان فرهنگی جشنواره جهانی فیلم مقاومت/ فضایی برای گفتگو و مناظره

دکتروحید یامین‌پور طی حکمی از سوی محمد خزاعی دبیر پانزدهمین جشنواره جهانی فیلم مقاومت برای مدیریت بخش گفتمان فرهنگی این رویداد سینمایی انتخاب شد.

وحید یامین پور دکتری حقوق و عضو هیات علمی دانشگاه، رئیس پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی و دبیر اتحادیه جوانان مسلمان تقریبی است. همچنین، در کارنامه وی، مدیرگروه اندیشه رادیو جوان، مستندساز، کارشناس مجری و کارگردان برنامه‌های تلویزیونی، معاون پژوهشی دانشکده خبر و مدیرکل مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی از جمله سوابق وی ذکر شده است.

نکوداشت زنده یاد حبیب الله کاسه ساز درجشنواره جهانی فیلم مقاومت برگزار می‌شود

نکوداشت هنرمند فقید، متعهد و انقلابی، زنده یاد حبیب الله کاسه ساز در پانزدهمین جشنواره جهانی فیلم مقاومت برگزار می‌شود.

ستاد برگزاری این رویداد جهانی در نظر دارد همزمان با آئین گشایش این جشنواره در پنجم آذر ماه برنامه نکوداشت این هنرمند فقید سینمای مقاومت و دفاع مقدس برگزار کند.

مرحوم کاسه ساز، سابقه دبیری جشنواره فیلم دفاع مقدس را هم برعهده داشته است.

حبیب الله کاسه‌ساز در سال 1341 در شهر تهران بدنیا آمد و در رشته‎ فیلمنامه‌نویسی از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر فارغ‌التحصیل شد. وی سال‌های زیادی از عمرش را در راه ارتقای سطح سینمای ایران صرف کرد و در این مدت، آثاری مانند ریسمان باز، ارابه مرگ، اخراجی‌ها، پروانه‌ای در مه، کنار رودخانه و مزرعه پدری از وی به یادگار مانده است.

وی علاوه بر تهیه‌کنندگی، فیلم سینمایی «کارناوال مرگ» را در مقام کارگردان جلوی دوربین برد که موسسه تصویر شهر یکی از تهیه‌کنندگان آن بود.

کاسه‌ساز همچنین سوابق اجرایی مختلفی مانند مدیریت تولید و پشتیبانی امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، عضویت در هیأت مدیره‎ انجمن سینمای جوان ایران، عضویت در شورای عالی جوانان، عضویت در هیأت مدیره‎ شهرک سینمایی دفاع مقدس و... را تحربه کرده بود. این تهیه‌کننده و مدیر شاخص سینمای انقلاب و دفاع مقدس پس از تحمل یک دوره سخت بیماری، 28 تیرماه 1396در سن 55 سالگی از دنیا رفت.

پانزدهمین جشنواره جهانی فیلم مقاومت به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح، انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با همکاری مراکز و سازمان‌های مختلف کشور همزمان با هفته گرامیداشت بسیج از 5 تا 9 آذر به دبیری محمد خزاعی در تهران و اصفهان برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها