صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

رشد دو برابری تعداد مخاطب و فروش سینماها در مهرماه 97 نسبت به سال گذشته

هر ساله با پایان یافتن تابستان که پس از تعطیلات نوروز پررونق‌ترین فصل سینماهاست، فیلم‌ها به صورت طبیعی با افت فروش مواجه می‌شوند. اما امسال برخلاف سال گذشته فیلم‌های اکران شده در ماه مهر توانستند بیش از 2 میلیون مخاطب را به سینماها بکشانند.

آمار

مقایسه آمار نشان می‌دهد سینماها در مهرماه سال ۹۷ نسبت به مهر سال گذشته، 111 درصد رشد فروش و 82 درصد رشد مخاطب داشته‌اند. 64 درصد از این رشد مخاطب مربوط به شهر تهران بوده است.
باتوجه به استقبال تماشاگران سینما از فیلم‌های کمدی یکی از راههای افزایش مخاطب در فصل شروع مدارس اکران فیلم‌های کمدی‌ پرطرفدار است. سینماهای کشور در مهرماه 97 میزبان شش فیلم کمدی بود هزارپا در ادامه فروش فوق‌العاده خود فروش 1.4 میلیاردی را در ماه مهر به نام خود ثبت کرد و لس آنجلس تهران با شروع طوفانی‌اش به رقم 3.7 میلیارد تومان دست یافت. دو کمدی هشتگ و لازانیا نیز از کمدی‌های پرفروش مهرماه بودند که فروش مطلوبی در تهران و شهرستان‌ها داشتند. این در حالی بود که مهر سال 96 تنها سه کمدی در حال اکران داشتیم (من و شارمین، ساعت 5 عصر، نهنگ عنبر 2 ) که دو فیلم از میان آنها هفته‌های پایانی اکرانشان را می‌گذراند. بنابراین می‌توان یکی از مهمترین دلایل رشد فروش و مخاطب را تعدد کمدی‌های اکران شده در مهر امسال دانست.

 دلیل دیگر رشد فروش در مهرماه امسال، آغاز اکران بهترین فیلم جشنواره فجر از نگاه تماشاگران یعنی «مغزهای کوچک زنگ زده» بود. این فیلم با فروش 7.6 میلیاردی خود به تنهایی توانست به اندازه مجموع فیلم‌های کمدی، در پررونق شدن مهر 97 موثر باشد.

پرمخاطب‌ترین فیلم مهر 96 فیلم «زرد» بود که 2.6 میلیارد تومان فروش داشت و تنها دو فیلم دیگر خانه دختر و نگار فروشی بالای یک میلیارد داشتند در حالی که 7 فیلم ( مغزهای کوچک زنگ زده، لس آنجلس تهران، هشتگ، لازانیا، هزارپا، عرق سرد، تنگه ابوقریب) در مهر 97 فروشی بالای یک میلیارد را تجربه کردند.

همچنین تعطیلی چهار روزه سینماها به مناسبت ایام سوگواری تاسوعا و عاشورا در مهر 96 یکی از دلیل کاهش فروش فیلم‌ها بود. سینماها در مهر 97 هیچ روز تعطیلی نداشتند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها