صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

ادامه صدرنشینی «خانم یایا»/ بررسی فروش هفتگی سینما + جدول (29 آبان)

فیلم «خانم یایا» جدیدترین ساخته عبدالرضا کاهانی پس از مدتها انتظار از 18 آبان اکرانش را آغاز کرد و توانست با فروش افتتاحیه 620 میلیون تومانی خود، از همان ابتدا نامش را بعنوان فیلمی موفق در گیشه مطرح کند.

جدول 29 آبان

عبدالرضا کاهانی پس از فیلم توقیف شده‌ی «ارادتمند، نازنین، بهاره و تینا»، به سراغ ساختن فیلم «خانم یایا» رفت، فیلمی که در زمان ساخت نیز حاشیه ساز بود. «خانم یایا» در کمتر از دو هفته‌ای که از اکرانش می‌گذرد مانند فیلم «لس آنجلس تهران» با انتقادات متعددی مواجه شده که اکثر این انتقادات مربوط می‌شود به برداشت اشتباه تماشاگرانی که با پیش‌فرض کمدی به تماشای فیلم نشسته بودند.  با این وجود «خانم یایا» توانست با فروش هفتگی 804 میلیون تومان، صدرنشین جدول فروش باشد.
«خانم یایا» روایتگر داستان دو باجناق است كه پس از فوت پدر زنشان راه او را پى گرفته و به بهانه تجارت در چين گريزى هم به پاتايا مي‌زنند، اما رويارويى آنها با دوستی قديمى همه چيز را به هم مي‌ریزد. رضا عطاران و حمید فرخ‌نژاد ستاره‌های این فیلم هستند.

رتبه دوم جدول فروش هفتگی متعلق به فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» بود که با افزایش فروش 200 میلیون تومانی خود نسبت به هفته گذشته، به فروش 633 میلیون تومان دست یافت و مجموع فروشش را به مرز 11 میلیارد نزدیک کرد. فیلم هومن سیدی روایتگر داستان حاشیه نشین‌هایی است که با خشونت دست و پنجه نرم می‌کنند و نقد اجتماعی تند و تیزی دارد.

«لس‌آنجلس تهران» ساخته تینا پاکروان نیز با فروش هفتگی 403 میلیون تومان پس از شش هفته اکران مجموع فروش خود را به 6.5 میلیارد نزدیک کرد و رتبه سوم جدول را از آن خود کرد. این فیلم علی‌رغم فروش فوق‌العاده دو میلیاردی در نخستین هفته اکرانش، با کاهش فروش چشمگیری مواجه شد و تنها دو هفته صدر جدول را در اختیار داشت.

فیلم «وای آمپول» ساخته علی‌رضا محمودزاده اولین هفته اکرانش را پشت سر گذاشت این فیلم که مخصوص کودکان و نوجوانان است موفق شد به فروش 185 میلیون تومان برسد و در جایگاه هشتم جدول قرار گیرد. «وای آمپول» داستان خانواده آمپول‌چی را روایت می‌کند که تولیدکننده آمپول هستند، آنها با وحشت فرزندان‌شان از آمپول مواجه می‌شوند؛ در نهایت ورزش فوتبال و انتخاب برای رده‌های قهرمانی به کمک فرزندان‌شان می‌آید. علی صادقی، رضا شفیعی‌جم، حدیث فولادوند و چند بازیگر نوجوان در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.

«پیشونی سفید 2» با فروش هفتگی 390 میلیون و «لازانیا» با فروش هفتگی 313 میلیون تومان به ترتیب در رتبه چهارم و پنجم جدول قرار گرفتند. «پیشونی سفید 2» همچنان پرفروش‌ترین فیلم مخصوص کودکان و نوجوانان است.

رکورد هفته:
فیلم «خانم یایا» با کمتر از دو هفته اکران توانست رکورد فروش فیلم‌های عبدالرضا کاهانی را شکسته و پرفروش‌ترین فیلم این کارگردان لقب گیرد.

حاشیه هفته:
بهروز افخمی کارگردان با سابقه‌ی سینمای ایران که بارها ثابت کرده سرش درد می‌کند برای جنجال به پا کردن، چند روز پیش در تلویزیون حاضر شد و درباره صادق هدایت سخنانی به زبان آورد که خیلی‌ها انگشت به دهان ماندند. وی هدایت را همجنس‌گرا نامید: «چیزهایی در مورد صادق هدایت هست که کم و بیش همه می‌دانند، ولی به‌ وسیله روشنفکران و کسانی که هوادارش هستند، سانسور شده است. این مسأله، تمایلات همجنس‌خواهانه اوست. وقتی ما چنین مسأله‌ای را در مورد صادق هدایت بدانیم، نگاهمان به داستان‌ها کلا تغییر می‌کند. مثلا چرا در داستان‌های هدایت، زنان نفرت‌انگیز، رقت‌انگیزند یا اثیری هستند.»
سخنان افخمی به‌ خصوص در فضای مجازی طوفان به‌ پا کرد. خیلی سریع به‌ سیاق همیشه موافقان و مخالفان این ادعاها دو گروه شدند و شروع کردند به‌ هم تاختند. در این بین هدایت و خود افخمی هم از ترکش‌های این نبرد مجازی در امان نماندند. در جنگ و دعواهای پیش‌آمده، اما این نکته مغفول ماند که آیا افخمی برای این ادعاهایش سند و دلیل و مدرکی دارد؟ آیا حتی در یکی از بی‌شمار کتاب و مقاله و تحقیق که درباره صادق هدایت به انجام رسیده، اشاره‌ای به تمایلات دگرباشانه این نویسنده شده است؟

 ترین‌های هفته:
بیشترین افزایش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» با افزایش فروش 39 درصدی

بیشترین اکران مردمی با حضور عوامل، فیلم «گرگ بازی» ساخته عباس نظام دوست

پرفروش‌ترین فیلم‌های هنر و تجربه: در جستجوی فریده، چاووش، هندی و هرمز

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها