صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

گلایه پخش کننده «آستیگمات» از تعدد فیلم های روی پرده

سعید خانی درباره شرایط اکران فیلم‌های سینمایی روی پرده و با اعتقاد بر فیلم‌سوزی‌هایی که اتفاق می‌افتد، بیان کرد: با توجه به اکران پیش از موعد برخی فیلم‌ها و همچنین تعداد بالای فیلم‌های روی پرده، سرنوشت تهیه‌کننده و بخش خصوصی که فیلم‌هایشان با استقبال خوبی همراه شده است، چه می‌شود؟

پخش‌کننده فیلم سینمایی «آستیگمات» با انتقاد از شرایط اکران و اقدام به نمایش زودهنگام برخی فیلم‌ها به ایسنا گفت: فیلم «آستیگمات» اثری است که به موضوعات اجتماعی می‌پردازد و در این مدت که از شروع نمایشش می‌گذرد با استقبال خوبی مواجه شده و توانسته در کمتر از دو هفته به فروشی بالای یک میلیارد تومان برسد. این در صورتی است که در این هفته قرار است سه فیلم دیگر اکران شوند و هفته آینده هم فیلم دیگری به چرخه اکران اضافه خواهد شد. تعداد بالای اکران فیلم‌ها به صورت همزمان اصلا قابل توجیه نیست.

وی ادامه داد: آیا شورای صنفی نمایش باید به هر قیمتی این تعداد فیلم را هم زمان با هم اکران می‌کرد؟ در این میان سرنوشت تهیه‌کننده و بخش خصوصی که فیلم‌هایشان با استقبال خوبی همراه شده است، چه می‌شود؟

مسئول پخش خانه فیلم اضافه کرد: هفته گذشته شورای صنفی نمایش مصوب کرد که فیلمی نباید زودتر از موعد خود اکران شود، اما متاسفانه این هفته شاهد بودیم فیلم‌هایی قرارداد اکران زودتر از موعد خود را ثبت کردند و از این هفته روی پرده می‌روند. این جای تعجب دارد که چرا شورای صنفی نمایش با اکران این فیلم‌ها موافقت کرده است. نکته دیگر این است که این اقدام باعث می‌شود فیلم‌هایی که اکنون روی پرده هستند دیده نشوند و فیلم‌سوزی اتفاق بیافتد و اثری مانند «آستیگمات» بعد از دو هفته نمایش تقریبا ۳۰ درصد از ظرفیت اکران خود را از دست بدهد. امیدوارم وزارت ارشاد به این موضوع رسیدگی کند که وقتی قانونی در شورای صنفی مصوب می‌شود چگونه می‌توان بر خلاف آن عمل کرد؟

او با اشاره به اکران پیش از موعد برخی فیلم‌ها و همچنین ترافیک نمایش آثار روی پرده، گفت: طبیعتاً سینمای ایران ظرفیت اکران این تعداد فیلم را به صورت همزمان ندارد. با توجه به اینکه هفته پیش یک فیلم کودک اکران شد و هفته آینده هم یک فیلم کمدی، در این میان فیلمی مثل «آستیگمات» دچار مشکل می‌شود، این در حالی است که اگر این فیلم نمی‌فروخت و مخاطب نداشت، اصراری به ادامه نمایشش نداشتیم اما با این اوصاف حقش ضایع خواهد شد و جز فیلم سوزی کلمه دیگری نمی‌توان برای این اتفاقات به کار برد.

«آستیگمات» با بازی مهتاب نصیرپور، هومن کیایی، باران کوثری، سیامک صفری، حسین پاکدل، بهنوش بختیاری، محمد شاکری (بازیگر کودک)، هادی حجازی‌فر و نیکی کریمی داستان یک خانواده را روایت می‌کند که به دنبال بهتر شدن شرایط زندگی خود هستند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها