صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

گزارش سینماگردی در سینما قدس: با یکی از قدیمی ترین و خاطره انگیزترین سینماهای تهران آشنا شوید

افتتاح پردیس‌های سینمایی متعدد در سال‌های اخیر باعث کاهش مخاطبان سینماهای قدیمی‌ و تک سالنه شده است با این وجود برخی از سینماها مانند سینما قدس تهران به دلیل موقعیت مکانی مناسب و نوسازی و تجهیز سالن‌های خود نه تنها مخاطبانشان را از دست ندادند بلکه با ایجاد فضایی کاملا سینمایی طرفداران خاص خود را پیدا کردند.

قدستیم سینماتیکت در یک عصر پاییزی دلپذیر راهی میدان ولیعصر شد تا از یکی از خاطره‌انگیزترین سینماهای تهران دیدن کند. این سینما با نام سینما قدس یا سینما پولیدور سابق شناخته می‌شود و در سال 1346 تاسیس شده است. سینما قدس که بیش از پنجاه سال پذیرای عاشقان سینما بوده و صف‌های طولانی پرشماری را به خود دیده است، دارای یک سالن به همراه بالکن و 570 صندلی است.
امکان ندارد مانند ما گذرتان به میدان ولیعصر بیفتد و ساختمان قدیمی سینما قدس که در ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر واقع شده و بر زیبایی بصری میدان افزوده است توجه‌تان را جلب نکند و اگر کمی پیگیر فیلم‌های روز باشید با دیدن پوسترهای فیلم قطعا وسوسه می‌شوید سری هم به سینما بزنید. سینما قدس دسترسی بسیار مناسبی به ایستگاه مترو(خط 3) و بی آر تی(خط 7) میدان ولیعصر دارد به همین دلیل است که ما نیز مانند بسیاری از مردم ترجیح دادیم برای رفتن به سینما از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنیم.

وارد سینما قدس که می‌شویم گویی ناگهان از فضای شلوغ و پر رفت و آمد میدان ولیعصر و مراکز خرید پرشمارش پرتاب شده‌ایم به یک فضای آرام که ما را آماده می‌کند به دور از هر گونه هیاهو به تماشای فیلم محبوبمان بنشینیم. سمت راست در ورودی یک گالری کوچک خودنمایی می‌کند که با به نمایش گذاشتن آثار هنری چشم‌نواز مانند تابلوهای نقاشی به زیبایی سینما افزوده است.

سالن انتظار در طبقه دوم و کافه‌ی سینما در طبقه همکف قرار دارد که با رنگبندی شاد فضایی مناسب برای دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه فراهم آورده است.

پرده ای عریض و با کیفیت

با ورود به سالن اصلی سینما، مشاهده پرده عریض و باکیفیت سالن اولین نکته مثبتی بود که برای ما و به احتمال زیاد مخاطبان این سینما حس خوشایندی همراه داشت. همچنین نوسازی صندلی‌ها و صدای مطلوب سالن و دید مناسب بالکن از دیگر ویژگی‌های مثبت این سالن محسوب می‌شود.

مدیری که بازیگر است

با امین احمدی مدیر جوان و پرانرژی سینما قدس که همصحبت شدیم فهمیدیم او از طرفداران پر و پاقرص تئاتر و سینماست که بیشتر فعالیتش مربوط به بازیگری و تصویر بوده است. جالب است بدانید او به تازگی در فیلم مصادره ساخته برادرش مهران احمدی حضور داشته و به ایفای نقش خواننده محبوب قدیمی و یک خیابانگرد طناز آمریکایی پرداخته است. وی که بسیار متین و خوش برخورد است می‌گوید در خدمت سینما بودن را بسیار دوست دارد و در همین مدت کوتاه فعالیتش شاهد رضایت مردم از کیفیت سالن سینما و امکانات تصویر و صدا بوده است اما متاسفانه مردم گاها از خودِ فیلم‌ها ناراضی بوده‌اند.

بعد از بازدید از سالن‌ها و کافه به پشت بام سینما قدس رفتیم تا از اتاق فرمان یعنی همان قلب تپنده سینما بازدید کنیم. با اتاقکی کوچک مواجه شدیم که حامد اسماعیلی مسئول آن بود. این اتاقک انواع و اقسام سیستم‌های پخش پیشرفته را در خود جای داده بود و همچنین تعداد زیادی از نگاتیوهای قدیمی و خاطره‌انگیز در آنجا نگهداری می‌شد.

گزارش ویدیویی جذاب از سینماگردی در سینما قدس

سینما قدس دومین سینمای پرفروش تک سالنه دو سال اخیر سینمای ایران بوده است، با این وجود از آخرین باری که این سینما میزبان جشنواره فجر بوده 15 سال می‌گذرد. همچنین سینما قدس در زمستان ۱۳۹۲ به مدت ۲ ماه تعطیل شد و شایعاتی در مورد تعطیلی کامل آن مطرح شد؛ ولی رامین نصیری مدیر وقت سینما قدس که پیش‌تر نسبت به وضعیت فروش پایین سینما قدس و ضرردهی سینما و نیاز به کمک‌های دولتی هشدار داده بود، علت این وقفه در فعالیت سینما را مذاکره درباره‌ی حمایت از بازسازی این سینما و همچنین ارائه آثار پرفروش به سینما قدس عنوان کرد. سرانجام سینما قدس در پاییز سال 1395 جهت بازسازی تعطیل شد و از زمستان همان سال با اکران «خوب بد جلف» به چرخه اکران بازگشت.


شما هم‌ اگر خاطره‌ای از این سینمای قدیمی دارید در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها