صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

ادامه صدرنشینی «مغزهای کوچک زنگ زده»/ بررسی فروش هفتگی سینما + جدول (13 آذر)

در هفته‌ای که گذشت سینماها فروش مطلوبی نداشتند و برای اولین‌بار پس از دو ماه هیچ فیلمی نتوانست به فروش نیم میلیارد تومان برسد.

13 آذر

این هفته نیز «مغزهای کوچک زنگ زده» برای دومین هفته متوالی با فروش 420 میلیون تومان صدرنشین جدول بود و مجموع فروشش را به مرز 12 میلیارد رساند. این فیلم علی‌رغم آنکه دهمین هفته اکرانش را پشت سر گذاشت نشان داد همچنان از فیلم‌های تازه اکران شده پرطرفدارتر است.
«آستیگمات» در دومین هفته اکرانش با گذر از «خانم یایا» خود را به رتبه دوم جدول رساند و با فروش هفتگی 417 میلیون تومان، مجموع فروشش به مرز یک میلیارد رسید.

رتبه سوم جدول متعلق به فیلم «خانم یایا» بود که در ادامه کاهش فروش چند هفته اخیرش با کاهشی پنجاه درصدی مواجه شد و به فروش 328 میلیون دست یافت.
همچنین قرار گرفتن فیلم‌های غیرکمدی در سه رتبه نخست جدول برای دومین هفته متوالی تکرار شد.
«لازانیا» با فروش هفتگی 272 میلیون و «پیشونی سفید 2» با فروش هفتگی 253 میلیون به ترتیب در رتبه چهارم و پنجم قرار گرفتند. «پیشونی سفید 2» در هشتمین هفته اکرانش با 136 سالن بیشترین تعداد سالن را در اختیار دارد.

این هفته «پاستاریونی» ساخته سهیل موفق اولین هفته اکرانش را پشت سر گذاشت و با فروش 247 میلیون تومان در رتبه ششم جدول قرار گرفت.

پاستاریونی درواقع داستان غذاها است، البته نه هر غذایی! این فیلم یکی از بهترین ایده‌هایی که کمتر به آن پرداخته شده را در خود دارد و آن ایده آشنایی مردم با غذاهای اقوام ایرانی در قالب فیلم است. فیلم با بریانی اصفهانی‌ها شروع می‌شود و کوشان (شخصیت کودک فیلم)  وقتی رستوران پدرش در تهران را ورشکسته می بیند، قصد می‌کند که یک بریانی به جای رستوران فست فود پدرش در تهران را باز کند. رستورانی که به دلیل یک رقیب بسیار قدرتمند و مجلل در آن گوشه خیابان رونق خود را از دست داده است. سام درخشانى، بهاره رهنما، گوهرخيرانديش، محمد نادرى از بازیگران این فیلم هستند.

هنر و تجربه:

با توجه به افزایش فروش مستند «در جستجوی فریده» و فیلم «گلدن تایم»، سینمای هنر و تجربه نسبت به هفته گذشته پنجاه درصد رشد فروش را تجربه کرد.

حاشیه هفته:

جنجالی‌ترین موضوع هفته متعلق به برنامه «من و شما» بود که برنامه‌ای گفتگو محور است. ماجرا از آنجا شروع شد که مجری به مهمان برنامه یعنی فراستی اعتراض کرد که چرا به ۵-۶ میلیون مخاطب فیلم هزارپا و دیگر کمدی‌ها توهین می‌کنی! و فراستی با همان زبان همیشگی‌اش بر ضعیف بودن این فیلم‌ها پافشاری کرد. در ادامه فراستی با هوشمندی خود پاسخ به سؤال‌ها را طوری پیش برد که ظلی‌پور نتواند آن طور که می‌خواهد یک گفتگوی چالشی ترتیب دهد در نتیجه عصبی و پرخاشجو شد و با ادبیات غیرمحترمانه‌ای که در گفتگو با مهمانش به کار برد مصاحبه را تبدیل به مجادله‌ کرد و در نهایت تن به شکست داد. در واقع وقتی فراستی با آرامش صحنه را ترک کرد، تخصص و اعتمادبه‌نفس مجری را زیر سؤال برد و ثابت کرد برای مصاحبه با شخصیتی مانند فراستی که خود نیز زبانی تند و تیز دارد و بسیاری از اهالی سینما با ادبیاتش مشکل دارند، فردی متخصص و باهوش نیاز است. گفتگوی مانی حقیقی با فراستی در مجله هنری هفت بهترین نمونه است برای آنکه نشان دهد دو نفر با دو طرز فکر کاملا متضاد چگونه می‌توانند گفتگویی چالشی ترتیب دهند بدون آنکه به یکدیگر توهین کنند.
در این بین برخی از بازیگران نیز فراستی را به دلیل بی احترامی‌های بیشمارش به هنرمندان، مستحق اینگونه برخورد از طرف آرش ظلی‌پور دانستند.

چند روز بعد از ناراحتی رسانه‌ها و مردمی که در صفحات مجازی خود واکنش نشان داده بودند. «محمد مهدی قاسمی» مدیر شبکه شما تصمیم گرفت که جلوی ادامه این برنامه را حداقل تا تصمیم‌گیری نهایی برای یک هفته بگیرد و «آرش ظلی‌پور» مجری و عوامل دیگر برنامه «من و شما» را توبیخ کند. البته مدیر شبکه شما به‌خاطر مکدر شدن ذهن بینندگان از مخاطبان عذرخواهی کرد.

مسعود فراستی هم در واکنش به حواشی برنامه امروزش در شبکه‌ «شما» جوابیه‌ای صادر کرد که قابل تأمل است؛ او نوشت:
«نه آن مجری، و نه کل مجریان و تهیه‌کنندگان رنگارنگ تلویزیونی از این قماش، و برنامه‌های مبتذل‌شان، مسئله‌ی من نیستند. برنامه‌ی امروز برخلاف طراحی عده‌ای برای تخریب نقد، علیه خودشان تمام شد، و صدای هشدار و اعتراض جمعی بسیاری علیه ابتذال، اخلاق‌فروشی و ارزش‌فروشیِ فراگیر در سینما و تلویزیون، به گوش همه رسید. خسارتش هم برای من، بسیار ناچیز بود.»

ترین‌های هفته:
بیشترین کاهش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «خانم یایا» با کاهش فروش 47 درصدی
بیشترین رتبه سقوط در جدول فروش هفتگی، «لس آنجلس تهران» با دو پله سقوط
پرفروش‌ترین فیلم‌های هنر و تجربه: در جستجوی فریده، گلدن تایم ، هندی و هرمز

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها