صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

بازسازی 11 هزار صندلی سینما توسط حوزه هنری

مدیر عامل موسسه «بهمن سبز» با اشاره به روند بازسازی‌ها در چهار سال اخیر، تاکید کرد: حوزه هنری 11 هزار صندلی در این مدت بازسازی کرده است.

طبق گزارش رسیده، محمود کاظمی مدیر عامل موسسه بهمن سبز  سه شنبه 27 آذرماه در نشست خبری ویژه افتتاحیه پردیس سینمایی «ساحل» اصفهان گفت: در ابتدا از اهالی رسانه تشکر می‌کنم که همواره با نقدها و نظرهایشان همراه بوده‌اند. موسسه بهمن سبز از نیمه دوم سال 92 و بر اساس مسوولیت‌های تازه‌اش وارد حوزه سینماداری به شکل تخصصی‌تر و جدی‌تر شد، ما تحقیق و پژوهش جدی درباره سینماها را شروع کردیم و وضعیت سینماهای حوزه هنری را بررسی کردیم.

او ادامه داد: اولویت بندی‌ها را تعیین کردیم و سپس وارد فاز اجرایی شدیم. از نیمه دوم سال 94 شروع کردیم به نوسازی،  تجهیز و ساخت و ساز در همه شهرها و به یک منطقه و استان محدود نشدیم.

کاظمی گفت: در این سالها 11 هزار صندلی بازسازی و 4500 صندلی به ظرفیت نمایشی کشور افزوده شد. سهم اصفهان از این بازسازی ها 3647 صندلی بوده. 2697 صندلی به ظرفیت سینماهای این استان افزوده شده است.

مدیر عامل موسسه بهمن سبز ادامه داد: همچنان مایلیم در نقاط دور و نزدیک همه شهرها سینماهایی مناسب مردم داشته باشیم و تلاش می کنیم این هدف را محقق کنیم. حتی در اصفهان هم به دنبال بازسازی سینما سپاهان هستیم. به نقاط دیگر شهر هم خواهیم رفت و سینماهایی در این مناطق خواهیم داشت. در کاشان هم برنامه هایی داریم.

کاظمی افزود: در مراغه پردیس خواهیم ساخت و در سیاهکل که فاقد سینما بوده سینما ساخته‌ایم. مقام معظم رهبری فرموده‌اند که هیچ هنری به اندازه سینما تاثیرگذار نیست. برای موفقیت ما که خدمت رسانی به مردم است نیازمند کمک همه نهادها و ارگانها هستیم.

او ادامه داد: شهرداری،  ارشاد و دوستان‌مان در اصفهان به ما کمک کردند. مهندس مسچی در سینما شهر همواره به ما کمک کرده است. ما بودجه‌ای برای سینماسازی نداریم. هزینه‌هایمان را از بلیت فروشی و برنامه هایمان تامین می کنیم. مسوولان باید کمک کنند چراغ سینما خاموش نشود.

کاظمی گفت: با توجه به افزایش قیمت‌ها هزینه ساخت و ساز و نگهداری سینماها بالا رفته و کار در این حوزه سخت شده اما ما با عشق و اراده فعالیت می‌کنیم.

مدیر عامل موسسه بهمن سبز در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره هزینه ساخت پردیس ساحل گفت: قبلا پیش بینی شده بود این پروژه با نه میلیارد تومان ساخته شود اما نوسان قیمت باعث شد هزینه به یازده میلیارد تومان برسد.این که طبق برنامه نتوانستیم سینما را افتتاح کنیم مربوط می‌شود به گرانی تجهیزات صوت و تصویری که در ایران وجود نداشت و باید صبر می‌کردیم تا تجهیزات کامل شود. افزایش قیمت‌ها در همه بخش ها وجود دارد و سینماسازی در این فضا واقعا سخت است.

او گفت: یکی دیگر از مسائلی که باید عنوان کنم این است که سینما به فیلم خوب زنده است. با پخش فوتبال یا برگزاری کنسرت سینما پرمخاطب نمی‌شود، سینما با تولیدات خوب که حال و هوای ایرانی و اسلامی داشته باشد زنده می‌ماند.

سید مصطفی حسینی مدیر امور سینمایی استان اصفهان و اسماعیل هویدا مدیر بازرسی موسسه بهمن سبز و اهالی رسانه‌های شهر اصفهان در این مراسم حضور داشتند.

در پایان اهالی رسانه از پردیس ساحل که فردا چهارشنبه (28 آذر ماه) به طور رسمی و در مراسمی با حضور رییس حوزه هنری، رییس سازمان سینمایی سوره مهر، اهالی سینما و مسئولان استان و شهر اصفهان افتتاح خواهد شد، بازدید کردند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها