صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

ادامه صدر نشینی «مارموز»/ بررسی فروش هفتگی سینما + جدول (4 دی)

فیلم «مارموز» ساخته کمال تبریزی هفته دوم اکرانش را مانند هفته نخست با فروشی میلیاردی پشت سر گذاشت تا با فروش هفتگی 1.100 میلیارد تومان، برای دومین هفته متوالی صدرنشتین جدول فروش باشد.

5 دی

مارموز روایتگر داستان فردی به نام قدرت با بازی حامد بهداد است که سودای رسیدن به قدرت را دارد و در این مسیر اتفاق‌ها و چالش‌های عجیبی برای وی اتفاق می‌افتد و مسیر زندگی‌اش را دگرگون می‌کند. حامد بهداد، ویشکا آسایش، آزاده صمدی، مانی حقیقی، محمد بحرانی ستارگان «مارموز» هستند.

«بمب، یک عاشقانه» که در سومین هفته اکرانش همچنان روزهای پرمخاطبی را تجربه می‌کند، با فروش 842 میلیون تومان مجموع فروشش را به 3.600 میلیارد تومان رساند. به نظر می‌رسد مردم درام عاشقانه‌ی پیمان معادی را پسندیده‌اند و در صورت استمرار فروشِ این فیلم می‌توان به گذرش از مرز ده میلیارد امیدوار بود.

جایگاه سوم جدول فروش هفتگی متعلق به فیلم «کلمبوس» با فروش 378 میلیون تومان بود. آخرین ساخته هاتف علیمردانی علی‌رغم آنکه بیشترین تعداد سالن را در اختیار دارد نسبت به هفته‌های گذشته با کاهش فروش قابل توجهی مواجه شد.
«پاستاریونی» با فروش هفتگی 274 میلیون و «میلیونر میامی» با فروش هفتگی 175 میلیون به ترتیب در رتبه چهارم و پنجم جدول قرار گرفتند.

این هفته فیلم «اتاق تاریک» به کارگردانی روح‌الله حجازی اکرانش را آغاز کرد و با 38 سالن به فروش 167 میلیون تومان رسید. این فیلم برای اولین‌بار در جشنواره فیلم فجر سال گذشته به نمایش درآمد و توانست نظرات مثبت منتقدان و مردم را جلب کند. حجازی که فیلم‌های پرطرفداری چون زندگی مشترک آقا و خانم میم و زندگی مشترک آقای محمودی و بانو، با موضوعاتی چون زندگی زناشویی، تربیت کودکان و معضلات آن را در کارنامه داشت، در «اتاق تاریک» به سراغ موضوع حساس آزار و اذیت جنسی کودکان رفته است.
فرهاد و هاله زوج جوان داستان هستند که در ظاهر هیچ تناسبی با هم ندارند، از تفاوت سنی گرفته تا اختلافات فرهنگی و طبقاتی، آنها فصل جدید زندگی خود را آغاز کرده اند و این فصل سرآغازِ تغییرات دیگری‌ست که آنها را در مواجهه با مسایل جدیدی قرار می‌دهد. هاله(ساره بیات) و فرهاد(ساعد سهیلی) از محله‌ای در جنوب شهر به ساختمانی شیک در نقطه‌ای دوردست و در میان بیابان اسباب‌کشی می‌کنند. امیر- پسر آنها- در ابتدای فیلم در بیابان گم می‌شود. بعد از مدتی این زوج متوجه اضطراب و استرس امیر می‌شوند و به دنبال جستجوی علت آن برمی‌آیند.
«اتاق تاریک» اصطلاحی در نقاشی و اولین روش ثبت تصویر است. در این فیلم نیز این زوج جوان به بهانه اتفاقی که برای پسرشان می‌افتد به واکاوی تصاویر ذهنی خود از کودکی و ترس‌های پنهان‌شان می‌پردازند.

حاشیه هفته:
حادثه جانگداز آتش‌سوزی یک دبستان دخترانه در شهر زاهدان تعداد زیادی از اهالی سینما را وادار به واکنش کرد. سعید خانی تهیه کننده «ارادتمند نازنین بهاره تینا» نیز در واکنش به همین حادثه گفت: در صورت اکران تمام سود فیلم را جهت تهیه بخاری گازی در مدارس تقدیم می‌کنم.»
سعید خانی در نامه‌ای به وزیر ارشاد نوشت: سلام آقای وزیر هر بار که مصاحبه می‌کنید از راهکاری جهت برطرف شدن فیلمهای توفیقی می‌گویید. کسانی هستند در مجموعه مدیریت شما که برای ماندن در میز قدرت هر بلایی سر فیلمساز در می‌اورند. فیلمی که نه با پول کثیف، نه پولشویی و نه رانتهای دولتی ساخته شده همچنان با توجه به اصلاحات جدید حتی مورد بازبینی مجدد هم قرار نمی‌گیرد! در شرایط اقتصادی امروز آیا صلاح است سرمایه واقعی بخش خصوصی بیش از ۳ سال بایکوت شود؟ همین جا می‌خواهم به شما بعنوان تهیه‌کننده و مالک ۷۰ درصد فیلم «ارادتمند؛ نازنین، بهاره، تینا» قولی بدهم. در صورت اکران تمام سود فیلم را تقدیم کنم به وزارت محترم آموزش و پرورش جهت تهیه بخاری گازی در مدارس سراسر کشور.

ترین‌های هفته:
بیشترین کاهش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «پاستاریونی» با کاهش فروش 33 درصدی
بیشترین اکران مردمی فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» به کارگردانی پیمان معادی
پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای هنر و تجربه: درجستجوی فریده، گلدن تایم، فیلم‌های کوتاه زمستان 97

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها