صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

آغاز جشنواره فیلم عمار

آیین افتتاحیه جشنواره عمار با اهدای جوایز چند بخش‌ و همچنین تقدیر از شیخ ابراهیم زکزاکی، از رهبران اسلامی نیجریه و حامد زمانی، خواننده انقلابی پاپ برگزار شد.

عمار

مراسم افتتاحیه نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار به دبیری نادرطالب‌زاده و با همکاری وحید جلیلی، مسئول شورای سیاست‌گذاری و سیدرسول منفرد، دبیر اجرایی جشنواره شامگاه ۹ دی‌ماه در تالار اندیشه حوزه هنری با اهدای جوایز چند بخش از این جشنواره و حضور خانواده شهدا و دختر شیخ ابراهیم زکزاکی برگزار شد.

در ابتدای این آیین افتتاحیه مهندس مهدی دوستی، مجری و رئیس کارگاه ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس با اشاره به این که "با مشکلات اقتصادی مواجه هستیم"، در سخنانی گفت: ما الگوی بسیاری از کشورها شده‌ایم و در مسیری گام‌ گذاشته‌ایم که علاوه بر آن که دشمن می‌گوید شما نمی‌توانید اما برای مقابله با پیشرفت‌های ما هزینه بسیاری می‌کنند. دشمن تکلیف ما را روشن کند که بالاخره از دیدگاه آنها کارآمد بوده‌ایم یا خیر. ما در این سال‌ها با فتنه جنگ، فتنه سیاسی و بعد هم فتنه اقتصادی مواجه شده‌ایم اما مسیر، توسط رهبر مشخص شده است و اکنون وظیفه ما است تا این فتنه سوم را پشت‌ سر بگذاریم.

او در ادامه با اشاره به پیشرفت‌های ایران، بیان کرد: فرهنگ اقتصادی، بصیرت اقتصادی و غیرت اقتصادی سه کلیدواژه‌ای هستند که باید آنها را مدنظر قرار دهیم؛ چرا که این سه کلیدواژه هستند که موفقیت و پیشرفت را رقم خواهند زد.

سپس با حضور خانواده شهدا سرلک، زارعین، فرزانه، عسگری و خداوردی و هیئت داوران جایزه بخش‌های پویانمایی، نماهنگ، برنامه تلویزیونی و غیره به برگزیدگان اهدا شد.

پویانمایی:

لوح افتخار به "روز از نو" اثر حسن اسدی تعلق گرفت.

فانوس این جشنواره به "شهر هزار کبوتر" پوریا نیک‌منش و مریم هاشم نژاد اهدا شد.

نماهنگ:

فانوس به "علی کوچولو" اثر حامد حیدری تعلق گرفت.

جایزه ویژه نیز به سید مهدی حسینی برای "قاصدک" "خونه مادربزگه" و "خلوت خوب" اهدا شد.

برنامه تلویزیونی:

لوح افتخار به مستند "به وقت جام" به کارگردانی علیرضا بوالی اهدا شد.

فانوس جشنواره هم به "دوران" اثر فرشاد منجزی تعلق گرفت.

تلویزیون اینترنتی:

لوح افتخار به "یک بوم و دو هوا" اثر فاطمه احمدی اهدا شد.

فانوس هم به "شهر آرا" ساخته میلاد گودرزی تعلق گرفت.

در بخش آیتم‌های تلویزیونی هیچ اثری واجد دریافت جایزه شناخته نشد.

گزارش خبری:

لوح افتخار به "معلمانی که کارگری می‌کنند" اثر اشگذری تعلق گرفت.

فانوس این بخش هم به "قاچاق سوخت" به گزارش سعید پرویزی اهدا شد.

جایزه ویژه هم به زهرا چخماقی اهدا شد که جایزه ویژه هم "دستکش‌ ننه عصمت" بود.

در ادامه این مراسم محمد امین میمندیان در سخنانی طنز از اصطلاحی به نام "دیمنتورها" صحبت کرد.

سپس از شیخ ابراهیم زکزاکی از رهبران جنبش اسلامی نیجریه تقدیر شد.

نادر طالب‌زاده به عنوان سخنران این بخش بیان کرد: امیدوارم که این‌ فیلمسازان جوان با استفاده از ابزارهای پرقدرتی که در اختیار دارند، بتوانند کارهای بزرگی انجام دهند.

او درباره شیخ زکزاکی بیان کرد: او بسیار مستعد حقیقت بوده و تشیع را در بین سیاه‌پوستان گسترش داد.

سپس با حضور خانواده شهید بابایی، خادم جعفری و نادر طالب‌زاده از دختر شیخ ابراهیم زکزاکی که در این مراسم حضور داشت، تقدیر شد.

دختر شیخ زکزاکی در سخنانی به زبان فارسی بیان کرد: از همه مسئولان‌ تشکر می‌کنم که در این مراسم از شیخ زکزاکی یاد کردند. افراد زیادی در راه‌ اسلام خون دادند، شهید دادند و پدر من هم از این افراد بود. شش فرزندش و یارانش را از دست داد و بارها به زندان رفت. او معتقد است اسلام باید در جهان حاکم باشد. ایشان بر اثر تیر خوردن یک‌ چشمش را از دست داده و نیاز به جراحی دارد اما حکومت ظالم نیجریه اجازه نمی‌دهد و او را آزاد نمی‌کند. او یک شهرک‌ سینمایی هم ساخت. در نهایت از همه می‌خواهیم برای او و همه مظلومان دنیا دعا کنند.

در ادامه مراسم با حضور خانواده شهدا طباطبائی، نبی‌لو، محمدی و هیأت داوران، جوایز بخش بعدی به برگزیدگان اهدا شد.

بخش فیلم ما:

لوح تقدیر به "یدی" اثر یزدان عربی اهدا شد.

فانوس این بخش هم به سپیده شراهی تعلق گرفت.

فیلمنامه:

در بخش فیلم‌کوتاه جایزه به "اینجا سرزمین من است" سید مهدی میرقیاسی تعلق گرفت.

در بخش طرح فیلنامه به رضا دانش پژوه و میثم مهدوی‌راد اهدا شد.

فانوس هم به "لیست شنبه" نوشته محمد صادق رمضانی و حجت احمدی زند تعلق گرفت.

یکی از فیلمسازان بعد از دریافت جایزه خود خطاب به نادر طالب‌زاده بیان کرد: تاکنون فیلمی راجع به بویراحمد ساخته نشده است و فیلم‌های که به نام فیلم ارزشی ساخته می‌شود، خوب نیستند. من از شما بودجه ساخت یک فیلمی برای بویراحمد می‌خواهم. از شما یک حمایت می‌خواهم تا فیلمی در این زمینه بسازیم. نگذارید فکر کنیم راجع به شما اشتباه می‌کردیم.

حجت احمدی زند نیز بعد از دریافت جایزه خود اظهار کرد: امیدوارم فیلمنامه‌ام در همین حد باقی نماند و فیلمش هم ساخته شود.

نقد مقالات و پژوهش‌های سینمایی:

فانوس این بخش به مطالعه توزیع مردمی در جشنواره عمار نوشته رسول احمدی اهدا شد.

هیچ اثری هم شایسته لوح افتخار معرفی نشد.

در ادامه از شهربانو آتشی برای اکران فیلم‌ها در شهرستان آباده و آرزو یراوندی برای اکران‌های باغ ملک به عنوان اکران‌های برتر جشنواره عمار تقدیر شد.

سپس با حضور چند تن از خانواده شهدا، صادق آهنگران از حامد زمانی، خواننده انقلابی نیز با اهدای فانوس این جشن، کاشی حرم امام رضا (ع) و انگشتری از سنگ صحن حرم‌ امام حسین(ع) تقدیر شد.

او همراه با علیرضا احمدی روشن، پسر شهید مصطفی احمدی روشن روی صحنه حضور پیدا کرد.

این‌خواننده در سخنانی بیان کرد: نبود من در این دو سال به این دلیل بوده که یکی از مسئولان گفته بود هیچ‌کس با حامد زمانی کار نکند و به همین دلیل من در بایکوت خبری قرار گرفته بودم اما هویت انقلابی ما مشخص می‌کند چه کسی رفتنی است و چه کسی ماندنی.

در پایان مراسم هم صادق آهنگران و حامد زمانی قطعاتی را با همراهی افراد حاضر در سالن اجرا کردند و فیلم کوتاهی هم برای آنان به نمایش درآمد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها