صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

تنها ۴ فیلم کوتاه شرایط حضور در جشنواره ملی فیلم فجر را دارند!

رییس هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه تهران بیان کرد تنها ۴ فیلم کوتاه شرایط حضور در جشنواره ملی فیلم فجر را دارند.

مهدی بوستانی رییس هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران با اشاره به بخش فیلم‌های کوتاه در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر گفت: براساس قوانینی که برای حضور فیلم کوتاه در سی‌وهفتمین جشنواره ملی فیلم فجر در نظر گرفته شده به راحتی می‌توان پیش‌بینی کرد که چند فیلم کوتاه در این دوره از جشنواره فیلم فجر حضور دارند.

وی ادامه داد: طبق آیین‌نامه در جشنواره ملی فیلم فجر امسال، تنها فیلم‌هایی می‌توانند حضور پیدا کنند که زیر ۱۵ دقیقه باشند و نامزد بهترین فیلم در جشنواره فیلم کوتاه تهران و یا جشن خانه سینما شده باشند؛ بر این اساس قطعاً چهار فیلم مشخص در این جشنواره حضور خواهند داشت.

رییس هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه تهران توضیح داد: دبیرخانه جشنواره ملی فیلم فجر تا امروز هیچ جلسه‌ای با ما نداشته است تا بتوانیم فیلم‌های موردنظر انجمن را به آن‌ها اعلام کنیم. انجمن حتی درخواست این دیدار را به دبیرخانه جشنواره داده است، اما هنوز جوابی دریافت نکرده‌ایم.

وی تاکید کرد: با توجه به محدودیتی که در انتخاب فیلم‌های کوتاه براساس قوانین حضور در جشنواره ملی فیلم فجر وجود دارد، امیدواریم تغییراتی در شرایط و قوانین انتخاب صورت بگیرد.

بوستانی در پایان با اشاره مجدد به شرایط انتخاب فیلم‌های کوتاه جشنواره امسال گفت: به نظر می‌رسد فیلم‌هایی مانند «بچه خور» به کارگردانی محمد کارت و «رورانس» به کارگردانی سوگل رضوانی حتما در بین آثار منتخب این دوره قرار داشته باشند.

سال گذشته نیز چهار فیلم مشمول همین شرایط امکان حضور در جشنواره ملی فیلم فجر را داشتند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها