صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

ادامه صدرنشینی «قانون مورفی» / بررسی فروش هفتگی سینما + جدول (2 بهمن)

«قانون مورفی» به کارگردانی رامبد جوان که یک کمدی _ فانتزیِ سرگرم کننده و متفاوت است در سومین هفته اکران خود توانست با افزایش تعداد سینماهایش، فروش میلیاردی خود را حفظ کند و این هفته نیز به فروش فوق‌العاده 1.500 دست یابد.

«قانون مورفی» برای سومین هفته متوالی بااختلاف صدرنشین جدول بود. این فیلم با مجموع فروش 4.700 میلیارد، ثابت کرد باوجود آنکه در فصل مناسبی اکران نشده است، قابلت تبدیل شدن به یکی از پرفروش‌ترین کمدی‌های سال را دارد.
در خلاصه داستان «قانون مورفی» آمده است: دختر بهمن به نام سارا دزدیده می‌شود و فرخ برای کمک به او راهی شمال شده؛ و با اتفاقات زیادی روبرو می‌شود. امیر جدیدی، امیر جعفری، هادی کاظمی، سروش صحت و رامبد جوان بازیگران مطرح فیلم هستند.
در بین فیلم‌های در حال اکران به ترتیب «قانون مورفی»، «مارموز» و «دزد و پری 2» بیشترین تعداد سالن را در اختیار دارند.

«کلمبوس» به کارگردانی هاتف علیمردانی با اوج گیری در چند هفته اخیر موفق شد خودش را به رتبه دوم جدول برساند. این فیلم که 110 سالن در اختیار دارد با فروش هفتگی 575 میلیون تومان، مجموع فروش خود را به 4.100 میلیارد رساند.

«مارموز» ساخته کمال تبریزی هفته ششم اکرانش را با فروشی 426 میلیونی پشت سر گذاشت تا با مجموع فروش 5.700 میلیارد تومان در جایگاه سوم جدول قرار گیرد. این فیلم یک کمدی سیاسی جذاب با بازی تماشایی حامد بهداد است که نقدهای تند و تیز کمال تبریزی را در خود گنجانده است.
«بمب، یک عاشقانه» نیز علی‌رغم از دست دادن تعداد زیادی از سالن‌هایش، همچنان روزهای پرمخاطبی را تجربه می‌کند. این فیلم با فروش 371 میلیون تومان در رتبه چهارم جدول جای گرفت.
«تخته گاز» با فروش هفتگی 357 میلیون و «دزد و پری 2» با فروش هفتگی 238 میلیون به ترتیب در رتبه پنجم و ششم جدول قرار گرفتند.

اتفاق ویژه هفته:
روز (یکشنبه ۳۰ دی ماه)، بلیت‌فروشی جشنواره فیلم فجر از طریق سایت فجر سینماتیکت رسما آغاز شد و تنها چند ساعت بعد از باز شدن سایت برای خرید، تعداد زیادی از بلیت‌ها توسط علاقه‌مندان سینما خریداری شد. این در حالی بود که مردم بدون آنکه با هیچ مشکل فنی و اختلالی در زمان خرید مواجه شوند، توانستند بلیت‌های مورد نظر خود را خریداری کنند. تا پیش از ظهر حدود ۵۰ درصد ظرفیتی که از سوی برگزارکنندگان جشنواره تعیین شده بود فروخته شد و این آمار تا عصر همان روز به هشتاد درصد افزایش پیدا کرد. با توجه به آمار منتشر شده می‌توان گفت در کمتر از یک ساعت از آغاز بلیت فروشی فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ نفر بلیت خریداری شد که این آمار در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است. مخاطبان، بلیت‌های سینما فرهنگ، کوروش و آزادی را در همان ساعت‌های ابتدایی روز که بلیت فروشی آغاز شد، خریدند و تا پیش از ظهر بلیت این سینماها تقریبا تمام شد و در واقع در حدود صد هزار بلیت تا عصر به فروش رفت.
ظهر روز دوشنبه اول بهمن ماه یعنی بعد از حدود 30 ساعت از شروع پیش فروش بلیت‌ها ظرفیت اغلب سینماهای جشنواره به پایان رسید. با وجود پایان یافتن ظرفیت اغلب سالن‌ها، تقاضای مخاطبان به گونه‌ای بود که دبیر جشنواره با درخواست‌ها برای افزایش ظرفیت و همچنین تمدید مهلت خرید بلیت‌ها موافقت کرد.
براساس تصمیم ابراهیم داروغه‌زاده دوشنبه اول بهمن ماه ساعت 20 ظرفیت تازه‌ای برای خرید بلیت‌ فراهم و مهلت خرید تا ساعت 24 اول بهمن ماه تمدید شد.

حاشیه هفته:
روابط عمومی فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» با انتشار پستی جنجالی به عدم نمایش این فیلم برای هیات انتخاب جشنواره فجر واکنش نشان داد. او جدولی منتشر کرد که تاریخ و سینمای نمایش فیلمش را مشخص می‌کرد و جلوی همه روزها سفید بود.
 فیلم محسن امیر یوسفی ۶ سال است در انتظار نمایش در جشنواره فجر است و امسال علی‌رغم دارا بودن شرایط قانونی برای هیات انتخاب نمایش داده نشد.

ترین‌های هفته:
بیشترین افزایش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «درساژ » با افزایش فروش 38 درصدی
بیشترین کاهش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «مارموز» با کاهش فروش  26 درصدی
بیشترین اکران مردمی فیلم «تخته گاز» به کارگردانی محمد آهنگرانی

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها