صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«آشغال‌های دوست‌داشتنی» میلیاردی شد/ بررسی فروش هفتگی سینما (۲۳ بهمن) + جدول

پس از اتمام جشنواره فیلم فجر، سینماها بار دیگر به روال عادی خود بازگشتند تا با اکران هفت فیلم جدید اسفندی پررونق را برای گیشه رقم بزنند. در این میان فیلم آشغال‌های دوست‌داشتنی به کارگردانی محسن امیریوسفی پر سر و صداترین فیلم اکران شده بود.

جدول

«آشغال‌های دوست‌داشتنی» که محصول سال 91 است پس از شش سال حبس سرانجام به اکران درآمد و موفق شد تنها با 53 سالن در اولین هفته اکرانش به فروش فوق العاده 970 میلیون تومان برسد و صدر جدول را از آن خود کند. 
فیلم اینگونه روایت می‌شود که در جریان اعتراضات خیابانی سال 88 عده ای وارد خانه یک پیرزن می‌شوند. سه قاب عکس در خانه پیرزن وجود دارد، یکی از آنها متعلق به شوهر اوست که از طرفداران پر و پاقرص مصدق بوده است، دومی مربوط به برادر پیرزن است که از اعضای سازمان مجاهدین بوده و اعدام شده و قاب عکس سوم مربوط به پسر این پیرزن است که در جریان دفاع مقدس شهید شده است. حالا پیرزن نگران این عکس‌هاست و اینکه اگر ماموران به خانه او بیایند چه باید بگوید؟
باتوجه به داستان جذاب و جنجالی فیلم و حضور بازیگران محبوبی چون شهاب حسینی، هدیه تهرانی، صابر ابر، حبیب رضایی و ... می‌توان به فروش بالای فیلم در هفته‌های آتی نیز امید بست.

«پارادایس» با فروش 564 میلیون و «قانون مورفی» با فروش 505 میلیون به ترتیب در رتبه دوم و سوم قرار گرفتند.
اما رتبه چهارم متعلق به فیلم «هت‌ریک» ساخته رامتین لوافی بود که یکی از مطرح‌ترین فیلم‌های به نمایش درآمده در جشنواره جهانی فجر به حساب می‌آمد. این فیلم با بازی امیر جدیدی، پریناز ایزدیار، صابر ابر و ماهور الوند توانست به فروش 345 میلیون دست یابد. در خلاصه داستان «هتریک» آمده است:
فرزاد یه تن لشه که نمی‌دونی با مشت بزنی تو دهنش یا بغلش کنی. زنش و دوست فابریک‌ش کیوان، تنها کسایی هستن که می‌تونن تحملش کنن. یه شب بعد از مهمونی، می‌خوان دسته جمعی برگردن خونه، ولی کسی نمی‌دونه این دفعه فرزاد چه گندایی زده.

جن زیبا با فروش 216 میلیون در جایگاه ششم جدول قرار گرفت. این فیلم روایتگر داستان فردی به نام یدالله  است که یک سال پیش زنش را از دست داده و حالا غمگین است. او شبها در خانه بزرگ و قدیمی‌اش تنهاست تا این که اتفاق جدیدی برایش رخ می‌دهد.
«ماموریت غیر ممکن» با فروش 90 میلیون تومان در رتبه هشتم قرار گرفت. در خلاصه داستان فیلم آمده است: کریم عاشق خوانندگی است و بدون این که بداند دلداده ماموری شده که ماموریت دارد فرمولی را از دانشمندی سرقت کند. پس از متوجه شدن این داستان کریم، دو راه بیشتر ندارد.

«سوء تفاهم»، «ضربه فنی» و «قرارمون پارک شهر» دیگر فیلم‌هایی بودند که اولین هفته اکرانشان را با فروشی ناامیدکننده پشت سر گذاشتند.

حاشیه هفته:

عجیب‌ترین اتفاق این هفته مربوط بود به حضور یک عقاب در اکران مردمی فیلم «ماموریت غیرممکن» در سینما مگامال. این عقاب که روی دوش رضا یزدانی وارد سینما شد در بخش‌هایی از فیلم حضور دارد و اولین مهمان سینما از جهان وحش است که در یک مراسم رسمی حضور پیدا می‌کند و قطعا کمکی است برای تبلیغ فیلم و جلب توجه و نگاه بیشتر به فیلم «ماموریت غیرممکن» ساخته یعقوب غفاری.
یزدانی در این رابطه می‌گوید از مدت‌ها پیش با این حیوان آشنا هستم و به آن سر می‌زنم، اما مال من نیست. در واقع این عقاب را امیر رهبری که سال‌هاست با سینمای ایران همکاری دارد و حیواناتی را در اختیار سینماگران قرار می‌دهد، پیدا کرده است. این عقاب زخمی شده بود، بالش شکسته بود و اگر امیر به دادش نرسیده بود، احتمالا می‌مرد، ولی خوشبختانه با مراقبت‌های امیر، حالش خوب شده و تا امروز در فیلم‌های زیادی بازی کرده است.

ترین‌های هفته:
بیشترین فروش افتتاحیه بین فیلم‌های درحال اکران «ماموریت غیر ممکن» با فروش 540 میلیون تومان
بیشترین اکران مردمی فیلم «هت ریک» به کارگردانی رامتین لوافی
بیشترین افزایش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «پارادایس» با افزایش 21 درصدی

 

 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها