صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

مرور فیلم‌های عاشقانه سینمای ایران در سال 97

عاشقانه‌ها را می‌توان به یاد ماندنی‌ترین فیلم‌های سینما دانست فیلم‌هایی که سرشار از لحظات احساسی و دیالوگ‌های ناب هستند و جان می‌دهند برای خاطره بازی. با این وجود فیلمسازان چندسالی‌ست ترجیح می‌دهند عشق را در فیلم‌های اجتماعی و کمدی بگنجانند و آن را سوژه اصلی آثار خود قرار ندهند.

بمب


در بین فیلم‌های سال 97 تنها سه فیلم را می‌توان نام برد که عشق در آنها نقشی پررنگ داشته و خط اصلی داستان را در بر می‌گیرد.  

«بمب؛ یک عاشقانه» ساخته پیمان معادی بی‌شک عاشقانه‌ترین فیلم سال بود و موفق شد توقع مردم از یک عاشقانه‌ی آرام را تا حد زیادی برآورده کند و لحظات احساسی و دلنشین در ذهن تماشاگرانش به یادگار بگذارد.
«شاید آدم‌ها خوشبخت‌ترن وقتی عاشق می‌شن.» این جمله را از زبان یک پسربچه در بحبحه جنگ ایران و عراق می‌شنویم. گویی همین دیالوگ ساده، جان مایه و انگیزه اصلی معادی برای ساختن اثر جدیدش بوده است. رسیدن به عشق درست آن هنگام که مرگ با بمب و موشک بر مخفی‌ترین پستوی خانه‌ها سرک می‌کشد. «بمب، یک عاشقانه» دو داستان عاشقانه را به صورت موازی پیش می‌برد، عشقی پاک و کودکانه که در حال جوانه زدن است و بازیگوشی‌های خاص زمان خودش آن را جذاب‌تر کرده و دیگری روایت عشقی از دوران جوانی که ناگزیر رو به خاموشی می‌رود و نیاز به هرس مجدد دارد.


«عصبانی نیستم» باوجود نقد تند و تیز اجتماعی‌اش، یک عاشقانه‌ی تماشایی‌ست. فیلم داستان عشق دختر و پسری‌ست که متاثر از وقایع سیاسی روز جامعه، گام به گام به نفس‌های آخرش نزدیک می‌شود. درمیشیان پس از چهار سال انتظار و دوندگی سرانجام فیلمش را اردیبهشت امسال اکران کرد، فیلمی که اگر در زمان خودش اکران می‌شد قطعا با استقبال بیشتری مواجه شده و اتفاق بهتری برایش می‌افتاد.
اما مهترین نقطه قوت فیلم متعلق به وجه عاشقانه آن است. نوید و ستاره با بازی خوب نوید محمدزاده و باران کوثری به کمک فیلمنامه‌ای که رابطه‌ی آنها را با جزئیات به نگارش در آورده و کارگردانی که عشق پرشورشان را با وسواس به تصویر کشیده، تبدیل شدند به یکی از ماندگارترین زوج‌های سینمای ایران. قاب لرزان و مستاصل درمیشیان نیز فقط در صحنه‌های دو نفره نوید و ستاره است که آرام می‌گیرد، درست مانند قلبِ نوید.

«لاتاری» دیگر فیلم پر سر و صدای سال 97 بود که با کمک اکران نوروزی و داستان عاشقانه‌اش که با تم انتقام همراه بود توانست سومین فیلم پرفروش سال و پرفروش‌ترین فیلم غیرکمدی 97 لقب گیرد.
داستان فیلم داستان آرزوهای دور و دراز است. تلاش برای تحقق رویایی که دخترک داستان را قربانی می‌کند و پسر باید برای اثبات عشقش انتقام بگیرد تا خون معشوق پایمال نشود. لاتاری و شخصیت‌هایش در بسیاری از موارد ما را به یاد فیلم‌های محبوبی چون قیصر و آژانس شیشه‌ای می‌انداخت و استقبال خوب مردم از آن نشان می‌دهد فیلم‌هایی با این مضامین هنوز هم می‌تواند مخاطبان بسیاری را به سالن‌های سینما بکشاند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها