صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

آخرین هفته صدرنشینی «آشغال‌های دوست داشتنی»/ بررسی فروش هفتگی سینما + جدول (21 اسفند)

مجموع فروش سینماها در سومین هفته اسفند کاهش قابل توجهی پیدا کرد. بخشی از این کاهش فروش مربوط به فیلم‌های روی پرده است و بخشی از آن مردمی هستند که درگیر مشغله‌های پایان سال خود هستند و ترجیح می‌دهند منتظر شروع اکران فیلم‌های نوروزی بمانند.

جدول

باتوجه به شروع اکران‌ عید از هفته آینده و نمایش فیلم‌های پرطرفدار و متنوع، قطعا شاهد رونق دوباره سینماها خواهیم بود.
«آشغال‌های دوست‌داشتنی» فیلم پر سر و صدای محسن امیریوسفی محصول سال 91 است که پس از شش سال حبس سرانجام به اکران درآمد. این فیلم موفق شد در سومین هفته اکرانش نیز علی‌رغم کاهش فروش 200 میلیونی برای چهارمین هفته متوالی صدر جدول را از آن خود کند. «آشغال‌های دوست‌داشتنی» که در بین فیلم‌های بالای جدول کمترین تعداد سینما را در اختیار دارد با 452 میلیون مجموع فروشش را به 3 میلیارد تومان رساند.
«آشغال‌های دوست‌داشتنی» اینگونه روایت می‌شود که در جریان اعتراضات خیابانی سال 88 عده‌ای وارد خانه یک پیرزن می‌شوند. سه قاب عکس در خانه پیرزن وجود دارد، یکی از آنها متعلق به شوهر اوست که از طرفداران پر و پاقرص مصدق بوده است، دومی مربوط به برادر پیرزن است که از اعضای سازمان مجاهدین بوده و اعدام شده و قاب عکس سوم مربوط به پسر این پیرزن است که در جریان دفاع مقدس شهید شده است. حالا پیرزن نگران این عکس‌هاست و اینکه اگر ماموران به خانه او بیایند چه باید بگوید؟

«پارادایس» ساخته علی عطشانی با فروش 386 میلیون تومان 4 میلیاردی شد و در رتبه دوم قرار گرفت. این فیلم روایتگر داستان جواد عزتی، طلبه‌ای جوان و دوستش است که در فیسبوک با دختری آلمانی آشنا می‌شوند و برای دیدن او راهی آلمان می‌شوند. «هت‌ریک» نیز این هفته توانست با فروش 266 میلیون با یک پله صعود، بالاتر از «قانون مورفی» در رتبه سوم قرار گیرد.

«قانون مورفی» با فروش 257 میلیون و «جن زیبا» با فروش 185 میلیون به ترتیب در رتبه چهارم و پنجم جای گرفتند.

حاشیه هفته:
چند روز پیش بود که پس از چندماه از اکران فیلم «هزارپا»، نسخه نمایش خانگی آن به قیمت 10 هزارتومان توزیع شد. اما آن چه عجیب بود قرار گرفتن نیمی از فیلم در دی وی دی منتشرشده بود، به طوری که تماشاگر دعوت می‌شد هفته آینده دی وی دی نیمه دیگر فیلم را خریداری کند.

این رفتار نامتعارف برای عرضه خانگی یک فیلم سینمایی واکنش مخاطبان را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت تا آن جا که روز گذشته 18 اسفند، «ابوالحسن داوودی» با انتشار یک ویدیو، توضیحاتی در این باره ارائه کرد.

کارگردان «هزارپا» با این توضیح که ارائه فیلم به صورت دو بخشی به معنای این نیست که مخاطبان با سریال یا مینی سریال روبرو هستند، گفت: نسخه کامل هزارپا در واقع یک فیلم سه ساعت و نیمه است که به خاطر محدودیت های اکران سینماها، به صورت نسخه دو ساعته در سینماها به نمایش درآمد. حال نسخه شبکه خانگی دربردارنده کل فیلم است.

داوودی در ادامه ویدیو علت انتشار هزارپا در قالب دو دی وی را حجم بالای فایل فیلم و پشت صحنه می داند و می گوید:  مقررات اداره نمایش خانگی اجازه انتشار یک فیلم سینمایی سه ساعته را نمی‌دهد به همین خاطر برای هزارپا مجوز مینی سریال صادر شد و دلیل توزیع در دو مرحله این نکته است. البته او در پایان از جانب خود و همه عوامل هزارپا از تماشاگران عذرخواهی کرد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها