صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

صدرنشینی «متری شیش و نیم» در غیاب «رحمان 1400»/ جدول فروش (27 فروردین)

«متری شیش و نیم» در غیاب رقیب اصلی‌اش «رحمان 1400» اولین هفته صدرنشینی خود را پشت سر گذاشت.

جدول

توقیف ناگهانی «رحمان 1400» به کارگردانی منوچهر هادی که تنها در سه هفته به فروشی بیش از 22 میلیارد رسیده بود صدرنشین جدول فروش را تغییر داد. این فیلم که برای شکستن رکورد «هزارپا» و تبدیل شدن به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما دندان تیز کرده بود از تاریخ 25 فروردین اکرانش متوقف شد.

 «متری شیش و نیم» این هفته با فروش 3.200 میلیارد تومان خود را به صدر جدول رساند. این فیلم پلیسی که در جشنواره سی و هفتم سیمرغ بهترین فیلم از نگاه مردم را کسب کرده بود، دومین فیلم سعید روستایی است که مانند ساخته نخستش «ابد و یک روز» به موضوع اعتیاد، بحران‌های خانوادگی ناشی از آسیب‌های اجتماعی و کشمکش‌های بیرونی آدم‌های ماجرا می‌پردازد.

«رحمان 1400» نیز با فروش هفتگی 3 میلیارد به رتبه دوم جدول رفت.

رتبه سوم جدول نیز متعلق به فیلم «چهار انگشت» با فروش هفتگی 1.2 میلیارد بود. باوجود آنکه تصور می‌شد «چهار انگشت» می‌تواند در نبود رحمان 1400 به فروش بیشتری دست یابد، با کاهش فروش 400 میلیونی نسبت به هفته گذشته مواجه شد. چهارانگشت دومین فیلم حامد محمدی پس از «اکسیدان» است و داستان دو دوست را روایت می‌کند که برای اتمام یک کار ناتمام به کامبوج سفر می‌کنند اما درگیر ماجراهایی دیگر می‌شوند.

«ژن خوک» با فروش 425 میلیون و «زندانی‌ها» با فروش 400 میلیون دیگر کمدی‌هایی بودند که به ترتیب در رتبه چهارم و پنجم قرار گرفتند.

رکورد هفته:
این هفته فیلم «متری شیش و نیم» توانست مجموع فروشش را به بیش از 16 میلیارد رسانده و عنوان پرفروش‌ترین فیلم غیرکمدی سینمای ایران را از آن خود کند. پیش از این فروشنده با 15.700 میلیارد این عنوان را در اختیار داشت.
این درحالی‌ست که «متری شیش و نیم» با ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار مخاطب به این آمار رسیده و از لحاظ تعداد تماشاگر فعلا در رتبه هفتم پرمخاطب‌ترین فیلم های غیر کمدی قرار دارد.

در دهه ۹۰ فقط سه فیلم غیرکمدی «محمد رسول الله (ص)»، «فروشنده» و «سلام بمبئی» بیش از ۲ میلیون مخاطب داشته‌اند اما پیش بینی می‌شود «متری شیش و نیم» با حفظ روند جذب مخاطبش به این تعداد بیننده برسد.

حاشیه هفته:
خبر توقیف رحمان 1400 پرفروش‌ترین فیلم مهمترین خبر هفته گذشته بود که واکنش‌های متفاوتی را برانگیخت.
در اطلاعیه سازمان سینمایی آمده است: «بر اساس گزارش‌های رسیده به اداره کل سینمای حرفه‌ای معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی و بررسی بازرسان این اداره کل، تخلف فیلم «رحمان ۱۴۰۰» مبنی بر عدم حذف کامل برخی از صحنه‌های اعلامی از سوی شورای پروانه نمایش در برخی از سینما‌ها محرز شد و با عنایت به مفاد ماده ۱۸ آیین نامه نظارت بر نمایش فیلم از ادامه اکران این فیلم جلوگیری بعمل آمد.»
«رحمان ۱۴۰۰» پیش‌تر به خاطر شوخی‌هایش مورد انتقادات فراوانی قرار گرفته بود. با این حال هنوز دقیقا مشخص نیست چرا سازمان سینمایی یک ماه پس از اکران فیلم متوجه شده که نسخه اصلاح نشده آن اکران شده است.
مدیرکل سینمای حرفه‌ای درباره تاخیر در توقف این فیلم سینمایی توضیحاتی ارائه داد و گفت: «در اکثر سالن‌ها همان نسخه‌ای از فیلم «رحمان ۱۴۰۰» که مورد تأیید ما بوده و اصلاحات کامل انجام شده، نمایش داده شده است. با توجه به اینکه بازرسان سازمان سینمایی معمولاً به صورت تصادفی در سالن‌های سینمایی حضور پیدا می‌کنند متأسفانه در هفته اخیر متوجه شدیم در برخی از سالن‌های سینما نسخه‌ای که به صورت کامل اصلاح نشده بود اکران شده است.»

منوچهر هادی در پست اینستاگرامی خود مدعی شده است که فیلم‌اش به راحتی می‌توانسته ۶۰ میلیاردی شود. او از دشمنی‌ها، حسادت‌ها و کج فهمی‌ها سخن گفته و ادامه داد که «اندک بی مغز‌های بلاتکلیف که حرف و پیام فیلم رو نفهمیدن که اکثرن هم فیلم رو ندیدن. از صد و ده دقیقه فیلم کمتر از دودقیقه به شوخی‌های بامزه می‌پردازد که کوته نظران آن را شوخی جنسی دیده اند. کلا در ارشاد کسی تصمیم گیرنده نیست و تصمیمات از جای دیگری گرفته می‌شود. ایشان فقط ابلاغ می‌کنند


 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها