صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«روزهای نارنجی» همزمان در سه جشنواره

فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» ساخته آرش لاهوتی همزمان در سه جشنواره سیاتل در آمریکا، ایمجین ایندیا در اسپانیا و جشنواره فیلم‌های ایرانی در کلن آلمان حضور دارد.

نارنجی
 «روزهای نارنجی» به کارگردانی آرش لاهوتی این روزها به صورت همزمان در سه جشنواره خارجی سیاتل در آمریکا، هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی ایمجین ایندیا در شهر مادرید کشور اسپانیا و ششمین دوره از «چشم انداز ایران» جشنواره فیلم‌های ایرانی در کلن آلمان حضور دارد.

جشنواره فیلم سیاتل که از 16 ماه می تا 9 ماه ژوئن در سیاتل برگزار می‌شود، از سال 1976 به صورت سالیانه در شهر سیاتل برگزار شده و جزو جشنواره‌های برتر در آمریکای شمالی است که بیشتر به فیلم‌های مستقل و خارجی می‌پردازد.

فیلم «روزهای نارنجی» در روزهای 20، 22 و 24 ماه می‌در این جشنواره به نمایش درمی‌آید.

فستیوال بین‌المللی فیلم ایمجین ایندیا (Imagineindia) هر سال در شهر مادرید کشور اسپانیا برگزار می‌شود و میزبان فیلم‌هایی از سراسر جهان در بخش‌های مسابقه فیلم‌های بلند، مستند، کوتاه و نگاه به گذشته است.

در این دوره از جشنواره که از تاریخ ١٧ تا ٣١ ماه می برگزار می‌شود «روزهای نارنجی» در بخش مسابقه جشنواره حضور دارد.

ششمین دوره از «چشم انداز ایران» جشنواره فیلم‌های ایرانی در کلن آلمان از 30 ماه می تا 2 ماه ژوئن در شهر کلن کشور آلمان برگزار می‌شود و فیلم «روزهای نارنجی» روز 30 می ساعت 19 در سالن نمایش موزه لودویگ شهر کلن اکران خواهد شد.

این فیلم چندی پیش در بخش جشنواره جشنواره‌ها و بازار فیلم سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر نیز حضور داشت.

«روزهای نارنجی» پیش از این در جشنواره مانهایم آلمان جایزه بهترین فیلم جشنواره با عنوان «سینماگر بزرگ تازه وارد»، جایزه فیپرشی (فدراسیون بین‌المللی منتقدان سینما) و جایزه کلیسای جهانی را دریافت کرد و در چهارمین دوره جشنواره سینه ایران تورنتو برنده جایزه بهترین فیلمنامه و جایزه بهترین بازیگر زن شد.

این فیلم همچنین در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر به عنوانی یکی از نامزدهای فیلم‌های اول انتخاب شد و در بخش  تجلی اراده ملی دو جایزه دریافت کرد.

«روزهای نارنجی» درباره آبان، زنی 45 ساله است که واسطه استخدام کارگران فصلی است. هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رؤیا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب بازیگران این فیلم هستند.

تهیه‌کننده فیلم «روزهای نارنجی» علیرضا قاسم‌خان، مشاور تهیه‌کننده و مجری طرح شهنام شهباززاده و عرضه و پخش بین‌المللی این فیلم به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها