صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«ضربه فنی» نامزد دریافت جایزه جشنواره فیلم «جیفونی» ایتالیا شد

«ضربه فنی» اثر غلامرضا رمضانی از تازه‌ترین فیلم‌های سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نامزد دریافت جایزه بخش مسابقه چهل‌ و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «جیفونی» ایتالیا شده است.

فنی
ایزه بخش مسابقه چهل‌ و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «جیفونی» ایتالیا با عنوان «گریفن» به یکی از فیلم‌های سینمایی بخش مسابقه جشنواره «جیفونی» اهدا می‌شود. 
فیلم «ضربه فنی» امسال در بخش مسابقه ۱۳ سال به بالا جشنواره فیلم «جیفونی» به‌ عنوان یکی از معتبرترین رویدادهای سینمایی کودکان و نوجوانان در جهان حضور دارد.
داستان فیلم «ضربه فنی» که به تازگی در بخش چشم‌ انداز جشنواره «زلین» نیز به نمایش در آمده است، درباره‌ محمد شاگرد درس‌خوان و خوبی است که یکی از شاگردان مدرسه مزاحم او می‌شود. در این میان محمد با یکی دیگر از شاگردان مدرسه به نام امیر که ورزشکار است آشنا می‌شود و...
جشنواره «جیفونی» ویژه آثار کودکان و نوجوانان است که تنها در بخش مسابقه رسمی، فیلم‌ ها در ۸ بخش داوری می‌شود.
سالانه بیش از هزاران کودک و نوجوان از کشورهای مختلف جهان و شهرهای ایتالیا در شش گروه‌ سنی ۳ تا ۱۸ سال، به داوری آثار بخش‌های گوناگون این جشنواره می‌پردازند.

 «فرانسوا تروفو» جایزه ویژه‌ای در این رویداد هنری است که از سال ۱۹۸۸ با نام کارگردان مشهور فرانسوی فرانسوا تروفو به یک کارگردان و یا بازیگر معروف دنیا اهدا می‌شود.
این جایزه در سال ۱۹۹۳ در دور بیست‌ و سوم این جشنواره به زنده‌ یاد عباس کیارستمی به خاطر مجموعه آثارش تعلق گرفت. همچنین جایزه اول بخش روایی چهارمین دوره این جشنواره، برای فیلم «تجربه» اثر عباس کیارستمی در سال ۱۹۷۴ اعطا شده بود.
جشنواره «جیفونی» از ۲۸ تیر تا ۵ مرداد سال ۱۳۹۸ (۱۹ تا ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۹) در دهکده کوچکی به نام جیفونی واله پیانا در نزدیکی سالرنو در جنوب کشور ایتالیا برگزار می‌شود.
 فیلم «ضربه فنی» با همکاری بنیاد سینمایی فارابی در سال ۱۳۹۷ با تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید شد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها