صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

داوری «پیمان معادی» در هفتمین جشنواره فیلم شهر + تصاویر

نشست خبری هفتمین جشنواره فیلم شهر صبح امروز ۲۴ تیرماه با حضور هاشم میرزاخانی دبیر این رویداد در پردیس ملت برگزار شد.

پیمان

در ابتدای این نشست هاشم میرزاخانی عنوان کرد: هفتمین جشنواره فیلم شهر با شعار «شهروند مسئول، شهر سالم» از ۲۶ تا ۳۱ تیرماه و آیین افتتاحیه آن همزمان با افتتاح سالن چند منظوره و فودکورت پردیس ملت برگزار می‌شود. بخشی از جوایز برگزیدگان را در آیین افتتاحیه تقدیم می‌کنیم قبل از شروع افتتاحیه «گالری شهر» را به عنوان یک پیام رسان در حوزه شهری افتتاح می‌کنیم. باید بگویم ما تلاش کردیم آثار بین‌المللی ما هم با موضوع شهری باشد. امیدواریم در بخش‌های مختلف منتقدان نسبت به ترویج مسایل شهری اقدام کنند چراکه اگر هنرمندان و منتقدان ما را یاری دهند ما می‌توانیم بهتر به مسایل شهری بپردازیم و به هدف جشنواره می‌رسیم.میرزاخانی عنوان کرد: در آیین افتتاحیه مراسم نکوداشت زنده یاد جمشید مشایخی را خواهیم داشت. همچنین بزرگداشت‌های علی نصیریان، داریوش اسدزاده، مسعود رایگان، رویا تیموریان و پروانه معصومی در بخش‌های افتتاحیه و اختتامیه برگزار می‌شود.


وی با اشاره به داوران بخش بین‌الملل اظهار کرد: جردن هالندر که فیلمساز هلندی است، همچین عباس یوسفی فیلمساز سوریه‌ای و یک فیلمساز مطرح هندی به همراه پوران درخشنده و پیمان معادی آثار بخش بین‌الملل را داوری می‌کنند.


دبیر جشنواره فیلم شهر توضیح داد: همیشه می‌گویند مگر جشنواره فیلم شهر چقدر با موضوع شهری فیلم دارد باید بگویم ما در این چندماه تلاش کردیم آثار را شناسایی کنیم و فکر می‌کنم سربلند هستیم چراکه می‌دانیم آثار پیام شهری دارند. شما هم می‌دانید که آثار سینمایی زیادی درباره شهر وجود ندارد ولی باز هم تلاش کردیم تا این آثار را شناسایی کنیم تلاش موسسه تصویر شهر و شهرداری این است ک بتواند در خصوص آثار سینمایی و پیام‌های شهری تولید و حمایت از آثار داشته باشد. تلاش ما این است که بعد از برگزاری جشنواره، برگزیده‌ها را در مختلف به نمایش بگذاریم ضمن اینکه در این دوره کارگاه‌ها و سمینارهای انتقال تجربه داریم.


میرزاخانی عنوان کرد: مراسم اختتامیه ۳۱ تیر در تالار وحدت در ساعت ۱۷ با حضور مدیران شهری و فرهنگی، رییس سازمان سینمایی و… برگزار می‌شود و تلاشمان این است که یک برنامه خوب داشته باشیم.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها