صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

ویدیو اختصاصی سینماتیکت به بهانه 25تیرماه زادروز «مانی حقیقی»

مانی حقیقی متولد 25 تیر 1348 در تهران و فارغ التحصیل لیسانس فلسفه از دانشگاه مک گیل کانادا، فوق لیسانس فلسفه از دانشگاه گولف و لیسانس مطالعات فرهنگی از دانشگاه ترنت کانادا می باشد.

مانی حقیقی
مانی حقیقی فیلم اولش «آبادان» را در سال ۱۳۸۱ ساخت و با فیلم دومش، «کارگران مشغول کارند» در سال ۱۳۸۴ برنده جایزه بهترین فیلم‌نامه آسیا و بهترین فیلم‌نامه از بخش بین‌الملل جشنواره فجر شد. او در همان سال به اتفاق اصغر فرهادی فیلم‌نامه «چهارشنبه‌سوری» را نوشت و موفق به دریافت جایزه‌ی بهترین فیلم‌نامه از جشنواره سه‌قاره‌ی نانت فرانسه شد.حقیقی در سال ۱۳۸۶ به اتفاق فرهادی فیلم‌نامه «کنعان» را نوشت و کارگردانی کرد و سپس فیلم‌ «پذیرایی ساده» را که با همکاری امیررضا کوهستانی نوشته بود در سال ۱۳۹۰ ساخت.
«اژدها وارد می‌شود!» در سال ۱۳۹۳ در بخش مسابقه جشنواره فیلم برلین به نمایش در آمد و «پنجاه کیلو آلبالو» که حقیقی فیلم‌نامه آن را به اتفاق فرهاد توحیدی نوشته بود در سال ۱۳۹۴ به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران تبدیل شد. فیلم «خوک» در سال ۱۳۹۶ نوشته و ساخته شد و در بخش مسابقه جشنواره برلین نمایش داده شد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها