صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

رکورد پرفروش‌ترین فیلم تاریخ شکسته شد/ انتقام جویان بالاتر از آواتار

بعد از ده سال صدرنشینی «آواتار» در گیشه جهان به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما سرانجام «انتقامجویان: آخر بازی» محصول مشترک مارول و دیزنی توانست حماسه علمی- تخیلی جیمز کامرون را کنار بزند و عنوان پرفروش‌ترین فیلم همه دوران‌ها را به خود اختصاص دهد.

اونجرز

26 آوریل 6 اردیبهشت اکران قسمت چهارم مجموعه انتقام جویان با نام Avengers : Endgame آغاز شد و از همان ابتدا تاکنون شاهد رکوردهای عجیب فروش این عنوان هستیم. این فیلم پس از شکستن رکورد پیش نمایش روز پنجشنبه که با فروش 60 میلیون دلار به ثبت رسید ، رکورد روز جمعه و روز اول اکران را نیز با به ثبت رساندن فروش 156.7 میلیون دلار شکست .

دیروز شنبه این فیلم ابرقهرمانی از مرز ۲ میلیارد و ۷۸۹ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروش در گیشه گذشت و امروز ۵۰۰ هزار دلار بیشتر را به دست می‌آورد تا رکورد ۲.۷۸۹۷ میلیارد دلاری «آواتار» را بشکند. پیش‌بینی می‌شود تا پایان یکشنبه فروش «آخر بازی» حدود یک میلیون دلار بیشتر از فیلم جیمز کامرون شود. آخر هفته گذشته این فیلم ۲.۸ میلیون دلار دیگر به رقم فروش خود اضافه کرد.

به گزارش ورایتی، «انتقامجویان ۴» در آمریکای شمالی ۸۵۳ میلیون دلار درآمد کسب کرد و در سطح بین‌المللی هم ۱.۹ میلیون دلار فروخت. فروش این فیلم در خارج از آمریکای شمالی در چند کشور به ارقام جالب توجهی رسید. از جمله در چین ۶۱۴ میلیون، در انگلستان ۱۱۴ میلیون، در کره جنوبی ۱۰۵ میلیون، در برزیل ۸۵ میلیون و در مکزیک ۷۷ میلیون دلار کسب کرد.

اکران دوباره این فیلم از ماه گذشته با افزودن چند صحنه کمک کرد که رکورد «آواتار» بشکند. حالا که دیزنی کمپانی فاکس را هم خریده، هفت فیلم از ده فیلم پرفروش تاریخ سینما را در اختیار دارد.

خبر رکوردشکنی «آخر بازی» را کوین فیگ خالق جهان سینمایی مارول در نمایشگاه کامیک کان اعلام کرد و دیزنی در بیانیه‌ای به شکل رسمی آن را تایید کرد.

به این ترتیب بعد از ده سال صدرنشینی «آواتار» در گیشه جهان به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما سرانجام «انتقامجویان: آخر بازی» محصول مشترک مارول و دیزنی توانست حماسه علمی- تخیلی جیمز کامرون را کنار بزند و عنوان پرفروش‌ترین فیلم همه دوران‌ها را به خود اختصاص دهد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها