صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

این گروه خشن از نوع انگلیسی/ یادداشتی درباره سریال پرطرفدار «پیکی‌بلایندرز»

گروه های گنگستری همیشه سوژه مناسبی برای برای هر نوع فیلم و سریال هستند اما شخصیت پردازی و توجه به جزییات در این ژانر دلیل تمایز یک شاهکار با یک اثر معمولی است. پیکی بلایندرز را میتوان یکی از آثار بی بدیل بریتانیا در کنار برج بیگ بن و کاخ باکینگهام دانست!

پیکی بلایندر

اولین چیزی که بیننده را به شدت جذب می کند انتخاب بازیگران این سریال است :ویترینی از سوپر استارها همراه با غولهای های هالیوودی نظیر آدرین برودی است.شخصیت اصلی سریال یعنی توماس شلبی با بازی بی نظیر کیلیان مورفی اصلی ترین دلیل برای تماشای این سریال را به شما میدهد.مورفی که نقش های خوب و فرعی در inception و time را ایفا کرده بود حالا نشان داد با جادوی بازیش در نقش اصلی با سیگار کشیدن های خاصش و سبک راه رفتن همراه با دیالوگ های فراموش نشدنیش میتواند همه را میخکوب کند.به این بازی بی نظیر تام هاردی همراه با جواب های سربالا و فریادهای کوبنده اش را اضافه کنید.در کنار این ترکیب نقش هایی مثل پالی شلبی و گریس و داربی سابینی نیز به بهترین نحو اراِیه شدند.
مطلب زیر حاوی اسپویل است.


استیون نایت کارگردانی است که همیشه در اثار بزرگ خود از برگ برده اش یعنی تام هاردی استفاده میکند با خلق سکانس ها و دیالوگ های بینظیر به همه نشان داد که حتی میتواند از یک تکه چوب بازی بگیرد.دیالوگ های کلیدی این سریال به گونه ای طراحی شده اند که قابل فراموش شدن نیستند! برای مثال سکانسی که تبدیل به هویت "پیکی بلایندرز" شده است سیگار کشیدن تامی شلبی بالای قبر خود است که این مونولوگ افسانه ای را روایت می کند:"خیلی نزدیک بودم...خیلی نزدیک...و یه زنی بود...که دوسش داشتم...تقریباهمه ی این لعنتی رو گرفته بودم...اوه گورباباش...انجامش بدین" و یا این دیالوگ بی نظیر:"گریس:تو فکر میکنی من هرزه ام؟تامی:هممون هرزه ایم گریس .فقط بخش های مختلف خودمون رو میفروشیم." و جدا از دیالوگ های بی نظیر و سکانس های باورنکردنی ،شخصیت پردازی این سریال به نحوه احسنت انجام شده ،برای مثال طوری که تمام جزئیاتی که باید از تام هاردی یک یهودی متعصب بسازد مو به مو کار شده و یا اختلالات روانی توماس شلبی که بعد از جنگ بیننده را شوکه میکند.
و در اخر میتوان گفت پیکی بلایندرز شاهکار بی نظیری است که حتی توان رقابت با اثاری همچون گات و بریکینگ بد را داراست اما بدلیل انگلیسی و غیرهالیودی بودن در رده آن ها تلقی نمی شود. اگر از سریال های مافیایی کلیشه ای و معمولی خسته شده اید و از درگیری روابط مافیایی بین کولی ها،ایرلندی ها،ایتالیایی ها و یهودی ها لذت میبرید پیکی بلایندرز دقیقا مناسب شماست.

نویسنده: علیرضا شکوری

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها