صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«پردیس سینمایی امید» در شهرهای فاقد سینما

جانشین رییس سازمان شهرداریها و دهیاری‌های کشور آخرین وضعیت احداث پردیس‌های سینمایی امید با مشارکت شهرداری‌ها و در راستای بر قراری عدالت فرهنگی در ۱۱ شهر فاقد سینما را اعلام کرد.

مسعود نصرتی در این زمینه گفت: به موجب تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و سازمان امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استفاده از ظرفیت طرفین تفاهم نامه و با مشارکت شهرداریها در شهرهای فاقد سالن سینما، پردیس سینمایی امید ساخته می شود.

وی با بیان اینکه در احداث پردیس‌های سینمایی امید، سازمان امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کار صدور مجوز و ارائه مشاوره های فنی، تهیه نقشه و طراحی سازه و پرداخت ۷۰۰ میلیون تومان به صورت کمک بلاعوض را بر عهده دارد، گفت: به منظور سرعت گرفتن اجرای این پروژه، سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به شهرداریهای شهرهای فاقد سینما که در احداث پردیس سینمایی امید مشارکت دارند تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان، با پیشرفت فیزیکی پروژه، بصورت کمک بلاعوض پرداخت می کند.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف احداث این پردیس‌ها، ارتقای شاخص‌های فرهنگی و عمومی سازی دسترسی شهروندان به تولیدات فرهنگی است، گفت: مقرر است طی سال جاری در۲۰ شهر پردیس سینمایی امید ساخته شود و تاکنون در ۱۱ شهر این پروژه با اعلام آمادگی شهرداری ها آغاز شده است.

نصرتی افزود: ساخت پردیس سینمایی امید در شهر ایلام با چهار سالن و ۴۰۰ صندلی و در شهر اندیمشک در استان خوزستان در با سه سالن و ۴۱۰ صندلی پس از طی مراحل مربوطه شامل اعلام آمادگی شهرداری، انعقاد تفاهم نامه برای تحویل فازهای مختلف نقشه و انتخاب پیمان کار در مرحله آغاز عملیات اجرای پروژه قرار دارد.

وی ادامه داد: ساخت پردیس سینمایی امید در شهرهای گناوه در استان بوشهر شامل سه سالن با ۳۶۰ صندلی، ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان شامل سه سالن با ۳۷۳ صندلی، بانه در استان کردستان شامل سه سالن با ۲۶۵ صندلی و منطقه آزاد ماکو در استان آذربایجان غربی شامل سه سالن با ۳۶۵ صندلی پس از اعلام آمادگی شهرداری‌ها در مرحله تحویل نقشه فاز دو قرار دارد.

نصرتی همچنین اعلام کرد: ساخت پردیس سینمایی امید شامل سه سالن در شهرهای میناب در استان هرمزگان، تربت حیدریه در استان خراسان رضوی و طبس در استان خراسان جنوبی در مرحله انعقاد قرارداد تهیه نقشه قرار دارد.

براساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، وی همچنین از اعلام آمادگی شهرداریهای خلخال در استان اردبیل و بم در استان کرمان برای مشارکت در ساخت پردیس سینمایی امید خبر داد. 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها