صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

معروف‌ترین موسیقی‌‌های متن فیلم‌های تارانتینو + ویدئو

تارانتینو را بعنوان کارگردانی می‌شناسیم که برای موسیقی متن فیلم‌هایش ارزش زیادی قائل بوده است. در ادامه برخی از این موسیقی‌ها را مرور می‌کنیم.

تارانتینو
هشت نفرت انگیز/ The Hateful Eight
انیو موریکونه آهنگساز سرشناس ایتالیایی در سن ۸۷ سالگی برای فیلم «هشت نفرت‌انگیز» جایزه اسکار بهترین موسیقی متن را کسب کرد. آلبوم موسیقی متن این فیلم شامل 28 موزیک در سبک‌های کلاسیک مدرن، فولک و موسیقی کانتری غربی است. این موسیقی ها کاملاً با حال و هوا و زمان فیلم مرتبط بوده و حس بی‌نظیری از صحنه های فیلم را بازگو می کند.

پست‌فطرت‌های لعنتی/ Inglourious Basterds
انیو موریکونه به دلیل کار روی فیلم تورناتوره، پیشنهاد ساخت موسیقی متن حرامزاده‌های لعنتی را رد کرد. در عوض تارانتینو در طول فیلم، از موسیقی‌هایی که او برای فیلم‌های دیگری همچون مزدور، جدال بزرگ، هفت تیر و بازگشت رینگو که عموما وسترن‌های اسپاگتی بودند، ساخته بود، استفاده کرد.

بیل را بکش/ kill bill
تارانتینو برای بخش آهنگ های متن آن، تصمیم به جمع آوری یک مجموعه موسیقی از آهنگ های اجرا شده توسط هنرمندان مختلف گرفت.تولید و جمع آوری این مجموعه به عهده رابرت فیتزجرالددیگز آمریکایی بود. این موزیک‌ها در سبک های الکترونیک، راک و بلوز هستند. این فیلم در بخش موسیقی متن نامزد اسکار بوده است.

داستان عامه پسند/ pulp fiction
جالب است بدانید هرگز موسیقی متن جدیدی برای این فیلم ساخته نشده و تمام آهنگ های فیلم جزو آهنگ های موسیقی عامه‌ پسند آمریکا و از دل مردم عامی برخاسته و ترکیبی از آهنگ های سبک راک، رول، پاپ و سول است که معروف‌ترین آنها توسط دیک دیل گیتاریست آمریکایی، چاک بری و گروه موسیقی The Lively Ones ساخته شده است.


دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها