صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

نامزدهای جایزه آکادمی «سینماسینما» اعلام شدند/ «مغزها...» و «عصبانی نیستم» در صدر نامزدها

اسامی نامزدهای هشت‌گانه دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما اعلام شد.

سینماسینما
نامزدها با رای ۸۶ سینماگر، منتقد و کارشناس عضو این آکادمی انتخاب شده‌اند و برندگان در آئین پایانی آکادمی در روز ۱۹ مردادماه جاری معرفی خواهند شد.



اسامی کامل نامزدهای دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما به ترتیب الفبا به این شرح است:

* بهترین فیلم:
آشغالهای دوست داشتنی(به تهیه کنندگی محسن امیریوسفی)
بمب؛ یک عاشقانه(احسان رسولف)
تنگه ابوقریب(سعید ملکان)
خوک(مانی حقیقی)
سرو زیر آب(سید حامد حسینی)
شعله‌ور(محمدرضا شفیعی)
عصبانی نیستم(رضا درمیشیان)
مغزهای کوچک زنگ زده(سعید سعدی)

* بهترین کارگردان:
محسن امیریوسفی(آشغالهای دوست داشتنی)
محمدعلی باشه آهنگر(سرو زیر آب)
بهرام توکلی(تنگه ابوقریب)
مانی حقیقی(خوک)
رضا درمیشیان(عصبانی نیستم)
هومن سیدی(مغزهای کوچک زنگ زده)
پیمان معادی(بمب؛ یک عاشقانه)
حمید نعمت‌الله(شعله ور)

* بهترین فیلمنامه نویس:
محسن امیریوسفی(آشغالهای دوست داشتنی)
مانی حقیقی(خوک)
رضا درمیشیان(عصبانی نیستم)
حامد رجبی(درساژ)
هومن سیدی(مغزهای کوچک زنگ زده)
محمود غفاری(شماره ۱۷ سهیلا)
پیمان معادی(بمب؛ یک عاشقانه)
حمید نعمت‌الله و هادی مقدم دوست(شعله ور)

* بهترین بازیگر زن:
سارا بهرامی(دارکوب)
زهرا داودنژاد(شماره ۱۷ سهیلا)
سحر دولتشاهی(عرق سرد)
باران کوثری(عرق سرد)
باران کوثری(عصبانی نیستم)
نگار مقدم(درساژ)
شبنم مقدمی(خجالت نکش)
مهتاب نصیرپور(آستیگمات)
شیرین یزدانبخش(آشغالهای دوست داشتنی)

* بهترین بازیگر مرد:
فرهاد اصلانی(مغزهای کوچک زنگ زده)
امیر جدیدی(عرق سرد)
امیر جدیدی(هت تریک)
امین حیایی(شعله ور)
جواد عزتی(تنگه ابوقریب)
نوید محمدزاده(عصبانی نیستم)
نوید محمدزاده(مغزهای کوچک زنگ زده)
حسن معجونی(خوک)
علی مصفا(گرگ بازی)

* بهترین فیلمساز اول:
پویا بادکوبه(درساژ)
محمود غفاری(شماره ۱۷ سهیلا)
پوریا کاکاوند(گلدن تایم)
عباس نظام‌دوست(گرگ بازی)
کاظم ملایی(کوپال)

* بهترین فیلم مستند:
اسرار دریاچه(آرمان ایثاریان)
اکسدوس(بهمن کیارستمی)
بهارستان، خانه ملت(بابک بهداد)
پرسپولیس، شیکاگو(ارد عطارپور)
خاتمه(مهدی و هادی زارعی)
خرامان(آرش اسحاقی)
فریاد رو به باد(سیاوش جمالی و عطا مهراد)

* بهترین فیلم کوتاه
بچه خور(محمد کارت)
تشریح(سیاوش شهابی)
تو هنوز اینجایی(کتایون پرمر و محمد روحبخش)
دریای تلخ(فاطمه احمدی)
گسل(سهیل امیرشریفی)
ماچ سینمایی(کریم لک زاده)
مثل بچه آدم(ارین وزیر دفتری)

آیین پایانی دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما» به دبیری کیوان کثیریان و ریاست کیانوش عیاری روز 19 مردادماه در هتل انقلاب تهران برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها