صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

صدرنشینی «ایده اصلی» در اولین هفته اکران/ جدول فروش (23 مرداد)

فیلم سینمایی «ایده اصلی» در اولین هفته اکرانش به صدر جدول پرفروش ترین فیلم های هفته رسید.

جدول فروش

این هفته فیلم «ایده اصلی» به کارگردانی آزیتا موگویی اکران شد و توانست با فروش خوب 700 میلیونی خود با اختلاف صدرنشین جدول فروش باشد. در خلاصه داستان فیلم آمده است: ایران و اسپانیا برای راه‌اندازی یک پروژه بزرگ در جزیره هندورابی در جنوب ایران به توافق رسیده اند، شرکت ها و افراد بسیاری به طمع برنده شدن در این مناقصه شرکت کرده اند و ...  

بهرام رادان، مریلا زارعی، هانیه توسلی، پژمان جمشیدی، مهرداد صدیقیان و شهباز نوشیر بازیگران اصلی این فیلم هستند.

 در رتبه دوم تا پنجم جدول شاهد رقابت نزدیکی بودیم و فروش هفتگی فیلم‌ها اختلاف اندکی نسبت به یکدیگر داشت.

«تگزاس 2» با فروش 588 میلیون و «ایکس لارج» با فروش 577 میلیون همچون هفته گذشته پرطرفدارترین کمدی‌های روی پرده بودند که به ترتیب در رتبه دوم و سوم قرار گرفتند.

عجیب‌ترین جابجایی در جدول فروش هفتگی برمیگشت به فیلم پرفروش هفته‌های اخیر یعنی «شبی که ماه کامل شد». این فیلم پس از هشت هفته صدرنشینی به رتبه چهارم جدول با فروش 547 میلیون رضایت داد. این درحالی‌ست که شبی که ماه کامل شد با وجود فروش خوب فعلی خود هنوز هم می‌تواند به بیست میلیاردی شدن امیدوار باشد.

فیلم «قصر شیرین» ساخته رضا میرکریمی نیز با حفظ فروش هفته گذشته توانست با 543 میلیون، مجموع فروشش را به دو میلیارد نزدیک کند. در خلاصه داستان قصر شیرین آمده است: جلال مرادی ۴۲ ساله در طی تصادفی خانواده‌ای را به قتل می‌رساند، اما تصادف در دادگاه غیرعمد شناخته می شود. او پس از گذراندن دوران زندان، همسر و فرزندانش را ترک کرده و به شهری دیگر می رود، پس از دو سال به شهرش باز می‌گردد زیرا که زنش دچار مرگ مغزی شده است…

این هفته فیلم «جانان» ساخته کامران قدکچیان نیز دیگر فیلمی بود که اکرانش را آغاز کرد و با تعداد سالن‌های پایین به فروش زیر صد میلیون دست یافت تا شروع ناامیدکننده‌ای داشته باشد.

در خلاصه داستان فیلم آمده: جانان روایت عشق و وفاداری است. عشقی ناب از گذشته‌های دور و تلاقی این عاشقانه با داستان عشق دختر و پسری از نسل امروز.

امین حیایی، مژگان بیات، پروانه معصومی، بیژن بنفشه‌خواه، سحر زکریا، مهران رجبی و چنگیز وثوقی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها