صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

تصاویر یازدهمین جشن مستقل سینمای مستند

یازدهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران شب گذشته در سالن مرکزی کتابخانه ملی برگزار شد.

جشن مستند
یازدهمین جشن مستقل سینمای مستند، با حضور جمع زیادی از مستندسازان و مدیران سینمایی شامگاه پنج شنبه ۳۱ مرداد در تالار قلم کتابخانه ملی برگزار شد. در این مراسم، علاوه بر اعلام اسامی منتخبان، مراسمی به پاس بزرگداشت دو مستندساز پیشکسوت، همایون امامی و فخرالدین سیدی برگزار شد.

اما جوایز این جشن به شرح زیر اهدا شد:

جایزه بهترین صدابرداری با حضور مهدی اسدی و محمدرضا وطن دوست اهدا شد به حسن شبانکاره برای فیلم «خانه‌ای برای تو»

جایزه بهترین صداگذاری با حضور آرش اسحاقی و نادر رضایی اهدا شد به امیرحسین قاسمی برای فیلم «روزی که رفت»

جایزه بهترین کارگردانی مستند کوتاه با حضور آزاده موسوی و کوروش عطایی برای روایت شاعرانه برای یک موضوع چالشی به مینا مشهدی مهدی برای فیلم «آنجا که باد می‌وزد» اهدا شد.

جایزه بهترین تهیه کننده بهترین فیلم کوتاه مستند با حضور آزاده بیزار گیتی و همایون اسعدیان، محمدرضا جهان پناه برای فیلم پنهان اهدا شد.

جایزه بهترین موسیقی با حضور حسن بهرام زاده و استاد اسماعیل میرفخرایی برای کمک به درک روابط عمیق شخصیت‌ها اهدا شد به حبیب خزایی فر برای فیلم «مهمانی خداحافظی».

جایزه بهترین تدوین را معین کریم الدینی و حمید نجفی راد به دلیل ایجاد نشانه گذاری‌های هوشمندانه در داستان به اسماعیل منصف برای فیلم «زمان» اهدا کردند.

جایزه بهترین کارگردانی فیلم نیمه بلند مستند با حضور حامد شکیبا نیا و مانی میرصادقی اهدا شد به لقمان خالدی برای فیلم «مهمانی خداحافظی» به دلیل هوشمندی در انتخاب یک ایده ساده و پرداخت د قیق آن در بستر درام.

برنده جایزه بهترین تهیه کننده فیلم نیمه بلند مستند به دلیل برخورد متفاوت با یک موضوع محیط زیستی اهدا شد به زوج خوش ذوق سینمای مستند، مهدی نور محمدی و صدیقه خدایی برای فیلم «آواز جغد کوچک»؛ اهدا کنندگان تندیس این بخش مهناز افضلی و سام کلانتری بودند.

جایزه بهترین فیلمبرداری با حضور استاد حسین ترابی و اشکان اشکانی به محمد حدادی برای فیلم خانه‌ای برای تو تعلق گرفت.

جایزه بهترین پژوهش مستند سال را محمد حمیدی مقدم و محمد حسینی به مهرداد زاهدیان برای فیلم «زمستان است» اهدا کردند.

دیپلم افتخار این بخش نیز به باقر نظامی برای فیلم «در گرداب انقراض» تعلق گرفت.

جایزه بهترین کارگردانی فیلم بلند مستند با حضور محسن استاد علی و مازیار میری تعلق گرفت به مهرداد زاهدیان برای فیلم زمستان است.

دیپلم افتخار این بخش نیز به زینب تبریزی برای فیلم تمام چیز‌هایی که جایشان خالیست اهدا شد.

در نهایت برنده بهترین تهیه کنندگی فیلم بلند مستند با حضو رامین حیدری فاروقی و منوچهر شاهسواری به دلیل توجه دقیق به فرآیند تولید خلاق فیلم تقدیم شد به مهدی شاه محمدی برای فیلم «خانه‌ای برای تو»

گفتنی است دیپلم افتخار این بخش نیز به بابک بهداد برای فیلم «بهارستان خانه ملت» تعلق گرفت.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها