صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

تصاویر بزرگداشت «مریم سعادت» و «مهین جواهریان» در جشنواره کودک و نوجوان

مراسم بزرگداشت مریم سعادت و مهین جواهریان، در حاشیه برگزاری سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان، عصر یکم شهریور ماه با اجرای مجید قناد در پردیس سینمایی سیتی سنتر برگزار شد.

برگداشت
علیرضا تابش، دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان گفت: نسل کودک و نوجوان نیاز دارند تا با بزرگان عرصه هنر در حوزه کودک و نوجوان آشنا شوند و بدانند بداند بزرگان این حوزه چه خون دل‌هایی برای بزرگتر شدن دایره سینمای کودک و نوجوان خورده‌اند. خدارا شاکریم که جامعه جوان ایران به لطف خدا سرشار از هنرمندان پیشرو است که نمونه کار‌های آنان را شاهدیم.
او ادامه داد: خوشحالم که در این جشنواره فرصتی فراهم شد تا قدر مریم سعادت و مهین جواهریان را بدانند و با آن‌ها آشنا شوند.
دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان تصریح کرد: مولفه مشترک مریم سعادت و مریم جواهریان این است که هر دو زندگی خود را وقف هنر‌های نمایشی و سینمای کودک و نوجوان کرده‌اند و نشانه‌های هویتی ایران و عشق به ایران در آثارشان وجود دارد.

مریم سعادت بازیگر، کارگردان و عروسک‌ گردان باسابقه حوزه تئاتر، سینما و تلویزیون است. وی در آثار ماندگار حوزه کودک از جمله «خونه مادربزرگه»، «عطر و گلاب باشید» و... به صداپیشگی و عروسک‌ گردانی پرداخته است. سعادت همچنین در مجموعه‌هایی چون «قصه‌های تا به تا»، «دانی و من» و... بازی‌های به یادماندنی داشته است.

مهین جواهریان از کارگردانان باسابقه حوزه کودک است و فیلم‌های «یکی بود یکی نبود»، «بارون میاد جرجر»، «دویدم و دویدم»، «ارشمیدس»، «به آفتاب سلامی دوباره خواهم داد»، «نه از خاکم» و ... از جمله آثار اوست. این هنرمند سابقه تصویرگری کتاب‌های کودکان و نوجوانان و همچنین طراحی صحنه برنامه های تلویزیونی در این حوزه را در کارنامه خود دارد.

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به دبیری علیرضا تابش از 28 مرداد در شهر تاریخی اصفهان آغاز شده و تا 4 شهریور ادامه دارد.دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها