صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

ویدئو: مرور فیلم های «اکبرعبدی» به مناسبت تولد این بازیگر

ویدئویی از مهم ترین نقش آفرینی های اکبر عبدی ببینید.

عبدی
اکبر عبدی متولد 4 شهریور 1339 تهران است. وی پس از دریافت مدرک دیپلم از سال 1358 با نمایش‌های آماتوری فعالیت هنری‌اش را آغاز کرد و سپس در سال 1362 به تلویزیون رفت و در مجموعه محله بروبیا و بازم مدرسه‌ام دیر شد بازی کرد. 

اکبر عبدی با فیلم «جنجال بزرگ» خود را به عنوان بازیگر نقش‌های کمیک معرفی کرد. 

عبدی در طول فعالیت هنری خود با کارگردان‌های مطرحی چون علی حاتمی، داریوش مهرجویی و ناصر تقوایی همکاری داشته است و نقش‌های متنوعی را در کارنامه دارد. اجاره نشین‌ها، مادر، دزد عروسک‌ها، ای ایران، آدم برفی، اخراجی‌ها ... از معروف‌ترین فیلم‌های او هستند.

از بازی‌های به‌یادماندنی او می‌توان به فیلم‌ «آدم برفی» ساخته داود میرباقری اشاره کرد. اکبر عبدی نیمه دوم دهه هفتاد را در سکوت سینمایی سپری کرد و تا حدودی از محبوبیت و شهرت او کاسته شد. بازی او در چند فیلم کمدی در اواخر دهه هفتاد هم خیلی مورد توجه واقع نشد و با وجود اینکه در سال ۱۳۸۰ و در جشنواره بیستم فیلم فجر برای بازی در فیلم نان و عشق و موتور هزار نامزد جایزه شد، اما بسیاری معتقد بودند که او از دوران اوج خود، یعنی زمانی که از مشهورترین و پولسازترین بازیگران ایران بود، فاصله گرفته‌است. اکبر عبدی با فیلم «اخراجی ها» در سال 1385 بار دیگر به دوران اوج برگشت و در سال 90 برای بازی متفاوتش در فیلم «خوابم میاد» ساخته رضا عطاران برنده سیمرغ بلورین جشنواره فجر شد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها