صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

نمایش «خاتون» در پردیس تئاتر تهران روی صحنه رفت

نمایش «خاتون» به کارگردانی و نویسندگی حسین عالم بخش پس از اجرای خود در تهران برای اجرای نمایش به شهرستان اردستان خواهد رفت.

خاتون

به گزارش روابط عمومی نمایش خاتون، چهارمین سال اجرای این نمایش از ۲۸ شهریور ماه به نویسندگی و کارگردانی حسین عالم بخش اجرایش را در پردیس تئاتر تهران آغاز کرده تا ۱۹ مهرماه ادامه خواهد داشت.

عالم بخش درباره اجرای این نمایش در شهرستان اردستان عنوان کرد: چندین سال است که برای اجرای خاتون در شهرهای مختلف و حتی خارج از ایران پیشنهاداتی داشتیم ولی به دلائلی این اتفاق نیافتاد تا اینکه امسال براساس ارتباطاتمان با شهرستان اردستان، قرار شد اجرایی در این شهر داشته باشیم.

وی افزود: نخستین هدفمان از اجرا در دیگر شهرها ارائه هنرهای فاخر برای مردم شهرستان های دور از کلان شهر تهران و دوم ارتقای اندیشه دینی در قالب هنر است. شهر اردستان هم پتانسیل مذهبی و هنری خوبی دارد و تصمیم داریم ۱۰ اجرا برای مردم این شهر داشته اشیم.

نمایش خاتون با بهره‌گیری از تاریخ اسلام و اسناد مستدل، اوضاع شهر شام را پس از بازگشت اسرای کربلا روایت می‌کند، به بررسی وضعیت اجتماعی و سیاسی آن زمان می‌پردازد، از غفلت مردم و ناآشنایی آنها با اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) می‌گوید و چگونگی افشای دسیسه‌های حکومت بنی‌امیه توسط استقامت بانوی صبر و دردانه سیدالشهدا(ع) را به تصویر می‌کشد.

عطیه غبیشاوی، فرهاد بشارتی، کیمیا ملائی، بهار ارجمند، امیدزندگانی، علی برجی و منوچهر علیپور از بازیگران این نمایش هستند.

خرید بلیت نمایش خاتون 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها