صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

مهدویان: برای ساخت «ماجرای نیمروز؛ رد خون» مجبور شدم با افرادی معاشرت کردم که برایم جذاب نبود

برای ساخت «ماجرای نیمروز؛ رد خون» مجبور شدم با افرادی معاشرت کردم که برایم جذاب نبود و ترجیح می دهم اصلا فیلم سیاسی نسازم.

مهدویان
مهدویان در گفت‌و گویی با روزنامه سازندگی گفت: « دیگر علاقه‌ای ندارم که راجع به موضوعات سیاسی فیلم بسازم، به خاطر اینکه به عنوان یک فیلم به آن توجه نمی‌شود و مدام آدم‌هایی که آن را می‌بینند، در فضای سیاست زده جامعه ایران مشغول نیت‌خوانی و کشف یک رمز عجیب و غریب از دلایل ساخت فیلم و نیات فیلم‌سازان هستند.

به این فکر نمی‌کنند که این هم یک فیلم است و شاید کسی دوست داشته باشد فیلمی با موضوع جاسوسی یا سیاسی بسازد، خب باید چه کاری انجام بدهد؟ به هر حال این هم یک مدل فیلمسازی است که می‌شود به سینما رفت و آن را تماشا کرد، به اندازه یک فیلم از آن لذت برد یا نبرد و بیرون آمد، رفتار عجیب و غریب یا کنشی سیاسی با انگیزه‌ای خاص نیست و فقط یک فیلم است و تا وقتی که این فضا وجود دارد، ترجیح می دهم اصلا فیلم سیاسی نسازم.»

مهدویان درباره دردسرهای ساخت این فیلم اذعان داشت: وقتی «ماجرای نیم‌روز؛ ردخون» را ساختم در این سالها مدام ناچار بودم با آدم‌هایی معاشرت کنم که خیلی هم نشینی با آنها برایم جذاب نبود. به خاطر فیلمی که خودم دوست دارم بسازم، گاهی ناچار بودم برای اینکه آنها را قانع و متقاعد کنم با آنها هم صحبت و هم کلام شوم، این موضوعات برایم جذاب نیست و حوصله آن را ندارم، پس ادامه نخواهم داد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها