صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

نشست خبری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران/ فروش آنلاین بلیت از سینماتیکت برای نخستین‌بار

نشست خبری فیلم کوتاه تهران در تاریخ 13 آبان با حضور «سید صادق موسوی» رئیس انجمن سینمای جوانان ایران و همچنین دبیر این جشنواره و آرش عباسی مدیر روابط عمومی انجمن برگزار شد.

نشست خبری

دوره سی و ششم جشنواره فیلم کوتاه تهران، با رویکرد ایجاد نظم و احترام به مخاطبین، امسال برای نخستین‌بار فروش بلیت را به صورت آنلاین از طریق سایت «سینماتیکت» انجام می‌دهد.

سینما‌تیکت همچنین در راستای تشویق فیلمسازان جوان و حمایت از صنعت سینمای ایران، به بهترین فیلم از نگاه تماشاگران ۳۰ میلیون تومان برای تولید اثر بعدی فیلمساز منتخب اهدا خواهد کرد. علاوه بر این برای تمامی فیلم‌های این دوره از جشنواره، صفحه‌ای در سایت سینماتیکت ایجاد شده است که فیلم‌ها در آن از طریق تیزر، پوستر و اسامی عوامل، معرفی شده و مخاطبان پیش از خرید بلیت می‌توانند از این طریق اطلاعات مربوط به هر فیلم را کسب کنند.

نشست خبری فیلم کوتاه تهران در تاریخ 13 آبان با حضور «سید صادق موسوی» رئیس انجمن سینمای جوانان ایران و همچنین دبیر این جشنواره و آرش عباسی مدیر روابط عمومی انجمن برگزار شد.

صادق موسوی در ابتدا ضمن خوش‌آمد، گفت: در دوره امسال جشنواره سالن مجزا و مخصوصی را برای اهالی رسانه و خبرنگاران انتخاب کردیم.

وی ادامه داد: جشنواره فیلم کوتاه مهمترین ویترین و رخداد فیلم کوتاه در کشور است و بدون اغراق بزرگترین جشنواره فیلم کوتاه خاورمیانه است. بانی این جشنواره هم همانطور که می‌دانید انجمن سینمای جوانان ایران است. ولی برنامه نداریم فقط محصور در آثار انجمن سینمای جوان و اهالی آن باشد بلکه ویترین سینمای فیلم کوتاه کشور است.

موسوی فیلم کوتاه را پشتوانه سینمای ایران دانست و افزود: امروز سینمای فرهنگی و هنری ایران را فیلم کوتاه حمایت می‌کند.

وی همچنین عنوان کرد: امسال تلاش داریم در یک کلام جشنواره را با شکوه برگزار کنیم. اگر در سالهای گذشته عده‌ای آن را چندان مهم نمی‌پنداشتند، اما امسال می‌خواهیم این رویه را تغییر دهیم و باید در مرکز توجه اهالی فرهنگ، هنر و مسئولین قرار بگیرد.

وی ضمن آنکه مکان اختتامیه را برج میلاد اعلام کرد اظهار داشت: تحول بنیادین امسال ما در حوزه بین‌الملل است 5500 فیلم از طریق دبیرخانه در حوزه بین‌الملل به دست ما رسید که از بین آنها 67 فیلم انتخاب شدند. هیئت انتخاب ترکیبی از نسل جوان و بزرگان فیلمسازی است و همچنین سطح کیفیت داوران هم به نسبت سالهای قبل از جایگاه بهتری برخوردار هستند.

دبیر جشنواره فیلم کوتاه در خصوص توضیح بیشتر بخش بین‌الملل گفت: برای نخستین سال امسال بازار فیلم کوتاه در جشنواره طراحی کردیم تا بتوانیم به خرید و فروش آثار فیلم کوتاه بیشتر بپردازیم. همچنین برای اولین بار در جشنواره «پیچینگ» قرار داده‌ایم همچنین در گفت‌وگویی با منوچهر شاهسواری (مدیرعامل خانه سینما) قرار شد تعدادی از تهیه کنندگان سینمایی در این جشنواره و گفت‌وگوها حضور داشته باشند و از سینماگران جوان خلاق حمایت کنند.

وی همچنین اضافه کرد: امسال 110 نفر میهمان خارجی داریم که در این شرایط مالی و اقتصاد فعلی کشور بسیار حرکت سختی بود ولی چیزی که فضای سیاسی قوی جهانی و ایران‌ستیزی را در مرزهای جهان می‌شکند، هنر و فرهنگ است.

رئیس انجمن سینمای جوان بیان کرد: دومین کشوری که بیشترین آثار را برای ما فرستاده است، اولین فرانسه و دومین آمریکاست. این نشان می‌دهد اهالی فرهنگ و هنر گوششان به ارجیف سیاستمدارانشان وصل نیست و این اتفاق می‌تواند ارتباط محکمتری بین هنرمندان ما و اهالی فرهنگ‌مان با مرزهای دیگر ایجاد کند.

موسوی ادامه داد: 20 نشست تخصصی تحت عنوان20،35 داریم، یعنی 20 نشست تخصصی در سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه.

ایشان همچنین درباره مهمانان ویژه روز اختتامیه گفت: از دکتر محمدجواد ظریف، سورنا ستاری و محمدجواد آذری جهرمی برای اختتامیه جشنواره دعوت کرده‌ایم که امیدواریم بپذیرند و حضور پیدا کنند.

صادق موسوی پیرو نامه‌ای که چندی پیش 200 سینماگر به وزیر ارشاد جهت آثاری که توسط هیئت انتخاب جشنواره تایید شده بود اما توسط شورای نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد رد شده بود و از لیست آثار حذف شده بودند توضیح داد و گفت: در سالهای قبل که من مدیر کل شبکه نمایش خانگی و مستند بودم طی نامه‌ای مسئولیت تمام آثار جشنواره را به دبیر این رویداد واگذار می‌کردم و تمام حق انتخاب را به ایشان می‌دادم، اما سال گذشته قانونی مصوب شد مبنی بر اینکه هر نوع اکران و پخش اثری باید از شورای نظارت و ارزشیابی پروانه نمایش اخذ کند. با توجه به این قانون ما تمام فیلم‌ها را برای شورای پروانه نمایش فرستادیم که شامل 251 اثر می‌شد. در مرحله اول 17 فیلم نتوانستند مجوز بگیرند شورای سیاستگذاری ما با اهالی شورای پروانه نمایش جلسه برگزار گردند و مشکل 3 فیلم رفع شد و امیدوارم تا زمان برگزاری جشنواره تعدادی دیگر هم حل شود، یعنی این مسئله و تصمیم شورای نظارت و ارزشیابی امری کاملا قانونی است.

وی در پایان در واکنش به انتقادات برخی از اهالی رسانه مبنی بر دخالت دبیر جشنواره در انتخاب آثار عنوان کرد: من هیچگونه توصیه‌ای به هیچکدام از اعضای هیئت انتخاب جهت پذیرش یا عدم پذیرش اثری نداشتم.دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها