صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

اختتامیه سی‌وششمین جشنواره فیلم کوتاه برگزار شد؛ جایزه سینماتیکت به بهترین فیلم از نگاه تماشاگران به فیلم «کوچه» رسید/ برگزیدگان تمامی رشته‌ها معرفی شدند

مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران عصر جمعه ۲۴ آبان برج میلاد برگزار شد.

اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه
معرفی برگزیدگان و اهدای جوایزبه شرح زیر است:


بخش داستان کوتاه برای اقتباس

برگزیده سوم: خسرو عباسی خودلان برای فیلم «شکل عبری کلمات»

برگزیده دوم: رقیه کبیری برای فیلم «پاسبان‌های بطنم»

برگزیده اول: علی جلالی برای فیلم «میدان»
همچنین لوح تقدیر و دیپلم افتخار به کیوان مهرگان برای پیوند کتاب و سینما اهدا شد.


بخش کتاب و سینما

در این بخش هیات داوران دو دیپلم افتخار هم برای شرکت کنندگان در نظر گرفتند. تورج هیبتی برای فیلم «لیمبو» و مینا مشهدی برای فیلم «آنجا که باد می‌وزد» دیپلم افتخار دریافت کردند.
برگزیده سوم: امیرمسعود سهیلی برای فیلم «فیلمرغ»

برگزیده دوم: سامان حسین پور و اکو زندکریمی برای فیلم «دیگری»

برگزیده اول: علی عزیزی برای فیلم «اشغال»


بخش تحقیق و پژوهش در فیلم مستند

تندیس و جایزه این بخش به مینا مشهدی و حسن نقاشی برای فیلم «آنجا که باد می وزد» اهدا شد.

در بخش دیگر این مراسم برگزیده بخش آسیفا معرفی شد و تندیس جشنواره و جایزه نقدی به سمانه شجاعی برای انیمیشن «جسم خاکستری» تعلق گرفت.


بخش هنر و تجربه

لوح تقدیر و جایزه نقدی به فیلم «عزیز» ساخته مهدی موسوی بَرزُکی تعلق گرفت، همچنین تندیس جشنواره و جایزه نقدی به انیمیشن «کلاف» ساخته ملیحه غلامزاده اهدا شد.

بخش ایسفا
سپس نوبت به برگزیدگان بخش ایسفا جشنواره رسید، هیات داوران این بخش با تقدیر از دو فیلم «گرگ‌ها» و «پاندای قرمز» مدال ایسفا، لوح تقدیر و جایزه نقدی به پیام رضایی برای فیلم «به سبک زمین» تعلق گرفت.

بخش یونیسف

در بخش دیگر اختتامیه تندیس یونیسف، لوح تقدیر و دوربین فایو دی به مریم زارعی برای فیلم «مگرالن» اهدا شد.


بخش بین‌الملل

در نهایت نوبت اهدای جوایز بخش بین‌الملل شد و برگزیدگان بدین ترتیب معرفی شدند:
دو جایزه ویژه هیات داوران به انیمیشن «یک دیگر» به کارگردانی سارا طبیب زاده و فیلم «آشمینا» از کشور نپال به کارگردانی دکلر برنسون رسید.

جایزه داستانی این بخش به فیلم «نهایت راحتی» از کشور فنلاند تعلق گرفت.

در رشته پویانمایی، جایزه به فیلم «مهاجرت» از کشور صربستان رسید.

جایزه تجربی را هم فیلم «مکان‌ها» از کشور اسپانیا از آن خود کرد.

در رشته مستند هم فیلم «تاریخچه گرگها» از کشور پرتغال به عنوان برگزیده اعلام شد.

جایزه بزرگ بخش بین الملل را هم فیلم «برادری» از کشور کانادا اهدا دریافت کرد.

جایزه بهترین فیلم با موضوع انسجام ملی به «لِسِک» به کارگردانی محمدرضا وطن دوست رسید.

جایزه بهترین فیلم با موضوع نشاط و امید به آینده هم به رضا جمالی برای فیلم «اینجا جایی برای فرود نیست» اهدا شد.

بهترین دستاورد فنی و هنری را هم مجتبی موسوی برای فیلم «آقای گوزن» دریافت کرد.
هومن راد هم جایزه بهترین موسیقی فیلم را برای فیلم «کلاف» گرفت.

جایزه بهترین فیلم با موضوع هویت ملی به «سیم ششم» ساخته بهرام عظیمی رسید.

در شاخه جایزه بهترین بازیگری هیات داوران با تقدیر از بازیگرانی چون جمله گلاب آدینه، بابک کریمی، ترانه علیدوستی که در آثار این دوره به ایفای نقش پرداخته بودند، جایزه بهترین بازیگر زن را به یاسمن نصیری برای فیلم «عزیز» اهدا کرد.

جایزه بهترین فیلمبرداری هم به مسعود امینی تیرانی برای فیلم «جونده» اهدا شد.

همچنین جایزه بهترین تدوین را اسماعیل علیزاده برای فیلم «بی ریختی» دریافت کرد.

در رشته بهترین طراحی صدا تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مصطفی بهمنی برای فیلم «عزیز» اهدا شد.

تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی رشته فیلمبرداری در این بخش به فیلم «امتحان» نوشته سونیا حداد و فرنوش صمدی اهدا شد.

در ادامه سایر جوایز بدین شرح اهدا شد:


بخش پویانمایی

جایزه بهترین کارگردانی:

تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به «کلاف» به کارگردانی ملیحه غلامزاده اهدا شد.

دیپلم افتخار و جایزه نقدی این بخش هم به «فیلم گرسنگی» به کارگردانی زهرا رستم پور تعلق گرفت.

بخش مستند

جایزه بهترین کارگردانی:

تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به مستند «آنجا که باد می وزد» به کارگردانی مینا مشهدی مهدی اهدا شد.


بخش تجربی

جایزه بهترین کارگردانی:

تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی به فیلم «به سبک زمین» به کارگردانی پیام رضایی رسید.

جایزه بهترین فیلم تجربی:

تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به فیلم «وقتی زنی کنار گلی نشسته بعد از ۱۵۴ سال خسته می‌شود» ساخته شهریار حنیفه اهدا شد.


بخش داستانی

جایزه بهترین کارگردانی:

تندیس جشنواره و جایزه نقدی این بخش به مهدی موسوی برزکی برای فیلم «عزیز» اهدا شد.
جایزه ویژه هیات داوران:

تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش را سعید نجاتی برای فیلم «دابر» دریافت کرد.
بهترین فیلم در بخش سینمای ملی:

تندیس جشنواره و جایزه نقدی این بخش به فیلم «عزیز» به کارگردانی سید مهدی موسوی برزکی تعلق گرفت.

بهترین فیلم از نگاه تماشاگران:

تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به فیلم «کوچه» ساخته محمدرضا مصباح اهدا شد.

































دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها