صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

اما و اگرهای جشنواره سی و هشتم؛ از بازی رسانه‌ای بعضی فیلمسازان تا ثبت نام صوری برخی از فیلم‌ها

با پایان مهلت ثبت نام سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر 151 اثر متقاضی حضور در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر شدند. 115 فیلم سینمایی همراه با 36 فیلم مستند فرم ثبت نام جشنواره را تکمیل کرده‌اند که در میان فیلم‌های سینمایی 37 اثر به فیلمسازان فیلم اولی اختصاص دارد.

سیمرغ

با پایان مهلت ثبت نام سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر 151 اثر متقاضی حضور در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر شدند. 115 فیلم سینمایی همراه با 36 فیلم مستند فرم ثبت نام جشنواره را تکمیل کرده‌اند که در میان فیلم‌های سینمایی 37 اثر به فیلمسازان فیلم اولی اختصاص دارد.

برخی گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که اغلب پروژه‌های مهم سینمایی هم‌چون «خروج» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا، «خورشید» ساخته مجید مجیدی، «خون شد» ساخته مسعود کیمیایی، «قاتل و وحشی» ساخته حمید نعمت الله، «مجبوریم» ساخته رضا درمیشیان، «درخت گردو» ساخته محمدحسین مهدویان، «آتابای» ساخته نیکی کریمی، «مست عشق» ساخته حسن فتحی و «لامینور» داریوش مهرجویی در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر حضور خواهند داشت.

اکثر اهالی سینما بر این باور بودند که مجید مجیدی «خورشید» را به جشنواره سی و هشتم نخواهد داد اما این فیلمساز مطرح فرم حضور در جشنواره را پر کرده است. البته خبرهایی از عدم آمادگی فنی این اثر نیز حکایت از این دارد که شاید پر کردن فرم جشنواره سی و هشتم فرمالیته باشد.

ظاهراً کمال تبریزی نیز برای فیلم آخرش با نام موقت «در کمال بیشعوری» فرم پرکرده است و این فیلم کماکان در سکوت خبری در حال فیلمبرداری است.

«مست عشق» حسن فتحی هم سرانجام متقاضی جشنواره فجر شده است. اثری که قطعا سر وصدای زیادی خواهد داشت. قطعا حضور بازیگران مطرح ایرانی و ترک به جذابیت‌های جشنواره سی و هشتم اضافه خواهد کرد.

گمانه‌زنی‌های مذکور حاکی از آن است که سعید ملکان، هاتف علیمردانی، سامان سالور، بهروز شعیبی، مجید برزگر، ابراهیم ایرج‌زاد، مهران احمدی، مجید توکلی، بهتاش صناعی‌ها و.. از دیگر فیلمسازانی هستند که با فیلم‌هایشان متقاضی حضور در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر شده‌اند.

به نظر می‌رسد درمیشیان تهیه کننده فیلم «لامینور» فرم حضور در جشنواره را پر نکرده است اما بسیاری اعتقاد دارند که آخرین ساخته داریوش مهرجویی به فجر خواهد رسید و این اثر به هر صورت در جشنواره فجر نمایش خواهد داشت.

با وجود گمانه‌زنی‌های مذکور، «مسعود نجفی» مدیر روابط عمومی سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام رسمی هرگونه لیست از آثار سینمایی حاضر در جشنواره سی‌وهشتم را تکذیب کرد و فهرست فیلم‌های اعلام شده در برخی سایت و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی را گمانه‌زنی صرف رسانه‌ای دانست.

سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر 12 تا 22 بهمن ماه سال جاری همزمان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها