صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

سینمای مستند عرضه‌کننده‌ی واقعیات جامعه و نقد دلسوزانه‌ی آن است

همزمان با آغاز سیزدهمین دوره‌ی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، سیدعباس صالحی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی اظهار کرد: سينمای مستند از توانمندی‌های متنوعی برخوردار است تا بازتاب‌دهنده فرهنگ و هويت ايرانی اسلامی و عرضه‌كننده‌ی واقعيات اين جامعه و نقد دلسوزانه اين واقعيات باشد.

مستند

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، متن کامل پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره سینماحقیقت، به این شرح است:


بسمه تعالی

سينمای مستند، ايمان و اميد و تلاش را در بطن هر رخداد جستجوگرانه می‌كاود تا به كشف حقيقت، اين يگانه گوهر تمامی دوران‌ها دست يابد. كثرتی كه با تمام تنوع و گوناگونی، انديشه و باور مخاطب را به سوی وحدت سوق می‌دهد و سرچشمه‌های زلال معرفت و اشراق را بر او نمايان می‌سازد.

سينمای مستند از توانمندی‌های متنوعی برخوردار است تا بازتاب‌دهنده فرهنگ و هويت ايرانی اسلامی و عرضه‌كننده واقعيات اين جامعه و نقد دلسوزانه اين واقعيات باشد. كوششی هنرمندانه در جهت گذار از اين واقعيت‌ها به سمت حقيقت مطلوب و موعودی كه در بطن هر واقعيتی نهفته است. اين يعنی بازتاب دادن مهرورزی و ديگرخواهی، خوب ديدن و نگريستن به آن‌چه كه هست، نه تمركز صرف بر آن چه كه نيست. در اين راه سینمای مستند باعث می‌شود همديگر را بيش‌تر بشناسيم و آگاهی دقيق‌تری نسبت به شرايط داشته باشيم. به این ترتیب می‌توانيم گام‌های استوارتری برداريم و اين ضرورتی است كه سينمای مستند كارآمدی فراوانی در آن دارد.
اميد آن كه در سايه عنايات پروردگار متعال، كوشش همه فعالان اين عرصه به بار بنشيند و بركات آن هر روز بيش از پيش نمايان گردد.

سید عباس صالحی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها