صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

علی عطشانی : «آقای الف» را از جشنواره خارج می‌کنیم

کارگردان اولین فیلم سه بعدی ایران با طرح یک سوال از هئیت انتخاب گفت: فیلم سینمایی «آقای الف»به اصرار تهیه کننده از جشنواره فیلم فجر خارج می‌شود.

 «علی عطشانی» در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره نمایش فیلم در جشنواره فیلم فجر گفت:  با نظر تهیه‌کننده فیلم را از جشنواره فیلم فجر خارج می‌کنیم. ما زمانی که فیلم را آماده می کردیم  با دوستان تعامل داشتیم و این فیلم اولین فیلم سه بعدی تاریخ سینما به شمار می آید که  وزیرارشاد نیز  در برنامه هفت اعلام کردند این فیلم در جشنواره امسال و در دوره وزارت ایشان رونمایی می‌شود

وی در ادامه گفت: ساخت فیلم  یک کار گروهی است که برای اولین بار اتفاق افتاده است، همه عوامل فیلم باید دیده شوند و تنها تلاش کارگردان و تهیه کننده به ساخت فیلم منتج نشده است.  هشت ماه تولید فیلم در سالی که نام‌آن حمایت از تولید ملی و سرمایه ایرانی نام گرفته، بدون حمایت دولتی ساخته شد و دور از انصاف است که دیده نشود. تهیه کننده مصر است فیلم را از جشنواره خارج کرده و در هیچ بخشی از جشنواره به نمایش درنیاید.

عطشانی در ادامه گفت: پس از صحبت‌های وزیر و انتخاب نشدن فیلم در بخش مسابقه بسیاری از افراد با من تماس گرفتند . اگر فیلمبرداری این کار که  برای اولین بار در ایران صورت گرفته دیده نشود،   تدوین و تروکاژ و بخش‌های فنی دیگر مورد توجه  قرار نگیرد،  فیلم  با بی‌مهری مواجه می‌شود.

وی در خاتمه افزود: سینما یک کارگروهی است واین روزها که سینما حال و روز خوبی ندارد با این نوع برخوردها نباید به تلاش بی وقفه یک گروه که برای اولین در ایران ساخت فیلم سه بعدی را تجربه کردند اینگونه برخورد کرد. سوالی از هیئت انتخاب دارم چقدر این دوستان به ساخت فیلم تری دی اشراف دارند و با آن آشنا هستند؟

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها