صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«برلین 7-» با امکانات یک فیلم اروپایی ساخته شد

مدیر فیلمبرداری "برلین منفی هفت" عنوان کرد: از نتیجه کارم و حس و حال تصاویر راضی هستم زیرا من با یک روند کاملا اروپایی در این اثر کار کردم.

 فرشاد محمدی مدیر فیلمبرداری "برلین منفی هفت" با ابراز رضایت از کیفیت کارش در این فیلم که در جشنواره فیلم فجر نیز حضور دارد به خبرنگار مهر گفت: قصه این فیلم درباره افرادی است که پناهنده و یا مهاجر هستند و به نوعی از سرزمین خود رانده شده‌اند، این افراد در طول فیلم تنها و منزوی هستند.

وی افزود: همانطور که می‌دانید این فیلم در ابتدا "گمگشته" نام داشت بر همین اساس مضمون فیلم هم درباره آدم‌هایی است که برای پیدا کردن یک زندگی بهتر و یا همان مدینه فاضله وارد موقعیتی می‌شوند که ربطی به آنها ندارد.

محمدی ادامه داد: این افرادِ تنها هیچ سنخیتی با اطراف خود ندارند. به همین دلیل با توجه به صحبت‌هایی که با لوافی‌پور کارگردان فیلم کردم تصمیم گرفتیم که در کار از لنزهای تله استفاده کنیم تا از این طریق جدا افتادگی این شخصیت‌ها را از جامعه، محیط و آدم‌های اطرافشان نشان دهیم.

وی عنوان کرد: به همین دلیل این شخصیت‌ها در تمام فیلم برجسته‌تر از محیط اطراف هستند و شاید کمتر شهر برلین دیده می‌شود. از طرف دیگر فضای سرد اطراف این شخصیت‌ها و گذشته آنها که تلخ بوده، باعث شد که نورپردازی هم سرد باشد.

محمدی درباره نتیجه کار خود در این فیلم گفت: من از نتیجه کار خودم در این پروژه راضی هستم. در این فیلم نمی‌توانم هیچ بهانه‌ای بیاورم که امکانات کمی داشتم چون تهیه‌کننده همه چیز را در اختیار من گذاشته بود. من در این پروژه هیچ محدودیتی نداشتم و با یک پروژه کاملا اروپایی به لحاظ امکانات روبرو بودم.

وی تاکید کرد: با اینکه من با چند نفر دیگر از عوامل از ایران رفته بودیم اما تولید ما کاملا اروپایی بود و همه چیز در اختیارمان بود. به همین دلیل هر چیزی در توانم بود با توجه به امکاناتی که داشتم را در این فیلم استفاده کردم. از نتیجه کار خودم و حس و حالی که در تصاویر دیده می‌شود، راضی‌ام.

 "برلین منفی هفت" به کارگردانی رامتین لوافی‌پور در بخش نگاه نو و سودای سیمرغ سی و یکمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها