صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

دو نامزدي براي يك جدايي؛ «جدايي نادر از سيمين» كانديداي دريافت اسكار فيلمنامه و فيلم خارجي‌زبان آكادمي علوم و هنرهاي سينمايي شد

 «جدايي نادر از سيمين» نامزد بهترين فيلمنامه و بهترين فيلم خارجي‌زبان آكادمي علوم و هنرهاي سينمايي شد. فيلم اصغر فرهادي پس از بردن گلدن گلوب فيلم خارجي، حالا به بخش اصلي اسكار هم راه پيدا كرده و نامزد دريافت اسكار بهترين فيلمنامه اريژينال (غير اقتباسي) شده و بايد با وودي آلن رقابت كند. فيلمنامه «نيمه شب در پاريس» در كنار «هنرمند» و «ساقدوشها» رقباي فيلمنامه فرهادي هستند. به نظر مي‌رسد فرهادي اين رقابت را به وودي آلن و «نيمه شب در پاريس» واگذار كند.

نامزدي قابل حدس و پيش‌بيني ديگر هم بهترين فيلم خارجي‌زبان است كه در آن رقباي چندان سخت و مطرحي ندارد. فرهادي براي دريافت اسكار بايد از سد فيلم‌هاي «آقاي لازارو» (كه در جشنواره فجر امسال هم هست)، «پي‌نوشت»، «در تاريكي» و «كله گاو» بگذرد. 
بنا به اين گزارش، «هوگو» با يازده نامزدي اسكار از فيلم «هنرمند» هم پيش افتاد و حالا ركوردار نامزدي اسكار 2012 است. «هنرمند» هم در ده رشته نامزد دريافت اسكار است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها