صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

هنرمندان از فیلم «زیباتر از زندگی» می‌گویند

به اعتقاد تعدادی از هنرمندان که فیلم "زیباتر از زندگی" آخرین ساخته انسیه شاه‌حسینی را دیده‌اند، این اثر دفاع مقدسی را ادای دینی به شهیدان دفاع مقدس دانستند.

 به گزارش خبرگزاری مهر، محمد گلریز، خواننده سرودهای انقلابی درباره فیلم "زیباتر از زندگی" می‌گوید: شهید علم الهدی از شهدای بارز علمی دوران دفاع مقدس بود و خود من دو سرود زیبا برای این شهید خوانده‌ام. جشنواره فیلم فجر باید فیلم‌هایی از این دست را محور قرار دهد همچنین  فیلم‌های تاریخی، اجتماعی و خانوادگی با مفاهیم اصیل اسلامی نیز در کنار فیلم‌های موفق دفاع مقدسی قرار بگیرد.
وی می‌افزاید: متاسفانه در همه مصادیق هنری دفاع مقدس کم کاری شده است. مثلا در حیطه موسیقی دفاع مقدس واقعا کارهایی انجام شده ولی از لحاظ کمیت در حد صفر است. در فضای سینمای دفاع مقدس و انقلاب هم این خلاء حس می‌شود. متاسفانه به جای اینکه هر ساله خلاء محتوایی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در فضای سینمایی ما بهبود پیدا کند، تحلیل می‌رود.
محمد گلریز درباره فیلم "زیباتر از زندگی" که با محور شهید علم‌الهدی در جشنواره امسال روی پرده سینما می‌رود، ادامه می‌دهد: امیدورام که شخصیت این شهید بزرگوار در این فیلم با ساخت و پرداختی قوی به مخاطب ارائه شود و دعا می‌کنیم این فیلم هم مانند دیگر فیلم‌های دفاع مقدسی مورد استقبال مخاطبان قرار بگیرد. برای اهالی هنر دفاع مقدس مایه خوشحالی است که فیلمی با محوریت یکی از شهدای مطرح دفاع مقدس مورد توجه مردم و داوران جشنواره قرار بگیرد و در این راه برای عوامل فیلم دعا می‌کنم که به مدد نام شهید بزرگوار علم الهدی "زیباتر از زندگی"در فضای اجتماعی تاثیر گذار باشد.

نقی زاده: "زیباتر از زندگی" مصداقی برای زنده نگه داشتن روح سلحشوری است
اصغر نقی‌زاده، بازیگر سینما و تلویزیون می‌گوید: متاسفانه من در دوران جنگ با شهید علم الهدی برخورد و یا ملاقاتی نداشتم. ایشان در سال 59 به شهادت رسیدند و من در سال 61-60 بود که در سن 19 سالگی عازم جبهه شدم.
وی درباره فیلم "زیباتر از زندگی" که با محور معرفی شخصیت شهید علم الهدی در جشنواره فجر امسال شرکت کرده معتقد است: فرهنگ نگاه داشتن روح سلحشوری و فداکاری های دوران دفاع مقدس برای دین اسلام و مملکت خودمان همیشه ثواب دارد. ما باید به این نکته توجه کنیم که همیشه مورد حملات دشمن هستیم. این حملات همیشه بوده و ادامه خواهد داشت اما در هر زمان و متناسب با هر موقعیت، قالب تهاجم متفاوت خواهد بود.
 

نقی‌زاده ادامه می‌دهد: یک بار تهاجم در قالب اسلحه و توپ و تانک است و بار دیگر در قالب رسانه و سینما. در تهاجم جنگ نرم که با ساخت و تکنیک های قوی سینمایی مفاهیم اسلامی را زیر سوال می برند روش جنگی ما هم باید در همان قالب رسانه‌ا‌ی و تصویری باشد به همین دلیل است که در این فضای جنگی حضور فیلم هایی مثل "زیباتر از زندگی" ارزشمند خواهد بود.
 
شیخ طادی: مسئولان فرهنگی برای اکران آثار سنگ‌اندازی نکنند
پرویز شیخ طادی اعتقاد دارد: در فضای سینمایی نکته ای که قابل اهمیت است توجه همزمان به ظرف و مظروف است. اگر بهترین موضوع و محتوا را در ظرف درستی نریزیم، محتوا بی اثر خواهد شد و بالعکس. همچنین اگر محتوایی مسموم را در بهترین ظرف قرار دهیم، پر ضرر خواهد بود.
این کارگردان سینما می‌گوید: متاسفانه مدیران سینمایی ما برای جهت دهی محتوایی مظروف‌های سینمای ایران، هدایتگران خوبی نیستند. اگر در فضای فیلم های جشنواره فجر فیلم هایی با محتوای خوب و ساخت قوی دیده نمی شود؛ باید بپذیریم هر آنچه کاشت شده، برداشت می شود. اگر فیلم‌های موثر و ارزشمندی در تاریخ سینمای ایران در بعد از انقلاب ساخته شده حاصل تلاش فردی بوده نه مدیران.
کارگردان فیلم "روزهای زندگی" معتقد است: مدیریت فرهنگی در طول سالهای بعد از انقلاب ثابت کرده محصولات خوب حاصل تلاش آنها نبوده و در جهت‌دهی محتوایی، گفتمان مستمری نداشته است. به همین دلیل سینمای ایران به شدت رها و متاثر از احوالات محیطی است. وقتی فضای هنری و فرهنگی آرام بخش و سالم نباشد، محصولات مورد انتظار نیست؛ آن وقت چه طور می توانیم با این محصولات در فضای جنگ نرم تاثیر گذار باشیم؟
شیخ طادی در رابطه با فیلم "زیباتر اززندگی" که در جشنواره امسال شرکت کرده می گوید:  متاسفانه باید بگویم برخلاف ادعاهای ظاهری برخی مدیران از آثار اینچنینی خیلی حمایت‌های معنوی صورت نمی گیرد. تجربه خود من در چند سال گذشته گواه این ماجرا بوده است.
کارگردان فیلم "شکارچی شنبه" می‌گوید: متاسفانه برخی مدیران فرهنگی، فیلم‌های دفاع مقدسی را باور ندارند و به همین دلیل در فضای اکران به آن بی توجهی می کنند. وقتی اثری با چنین محتوایی در فضای اکران شکست بخورد، رهروان آینده هم ناامید می شوند.
وی در پایان اظهار امیدواری می کند بی مهری هایی که برای فیلم های "روزهای زندگی" به دلیل محتوای دفاع مقدسی صورت گرفته، برای "زیباتر از زندگی" انسیه شاه حسینی صورت نگیرد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها