صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«التهاب در منطقه»/ آیا «روز صفر» معادلات جشنواره سی و هشتم را بر هم می‌زند؟

سعید ملکان پیش از این به‌عنوان تهیه‌کننده و چهره‌پردازی شاخص در سینمای ایران شناخته شده بود. او فعالیت حرفه ای را در سینما از سال 1373 همزمان با تحصیل، در گروه گریم شبکه اول سیما زیر نظر مرتضی اردستانی آغاز کرد.

ملکان

سعید ملکان پیش از این به‌عنوان تهیه‌کننده و چهره‌پردازی شاخص در سینمای ایران شناخته شده بود. او که بالغ بر ۵۰ فیلم سینمایی را در مقام چهره‌پرداز در کارنامه حرفه‌ای خود دارد، فارغ التحصیل رشته هنرهای تجسمی از هنرستان صداوسیما است. فعالیت حرفه ای را در سینما از سال 1373 همزمان با تحصیل، در گروه گریم شبکه اول سیما زیر نظر مرتضی اردستانی آغاز کرد. از سال 1375 تا سال 1377 بعنوان مجری چهره پردازی با بیژن محتشم به همکاری پرداخت و پس از آن بطور مستقل در عرصه سینما و تلویزیون مشغول بکار شد.تهیه‌کنندگی سینما را از سال ۹۱ و با فیلم سینمایی «آسمان زرد کم‌عمق» به کارگردانی بهرام توکلی آغاز کرد. او در دهه ۹۰ همکاری مستمری با توکلی داشته و در دو پروژه موفق و تحسین‌شده اخیر این فیلم ساز یعنی «تنگه ابوقریب» و «تختی» هم به‌عنوان تهیه‌کننده حضور داشته است.
ملکان و توکلی البته در کنار تجربه‌های موفق خود در سینما، یک همکاری ناموفق در شبکه نمایش خانگی را هم طی سال گذشته تجربه کردند. مجموعه «نهنگ آبی» به کارگردانی فریدون جیرانی با فیلم‌نامه از بهرام توکلی و به تهیه‌کنندگی سعید ملکان روانه بازار شد که به‌واسطه برخی حواشی نتوانست نتیجه مطلوب را در ارتباط با مخاطب کسب کند.
«روز صفر» روایتی از یک اتفاق ملتهب معاصر است و اعلام شد تصویربرداری آن در ایران و چند کشور خارجی پیگیری خواهد شد.امیر جدیدی و ساعد سهیلی دو نقش اصلی فیلم «روز صفر» هستند و در کنار آن‌ها چند بازیگر خارجی و چندین بازیگر تئاتر هنرنمایی می‌کنند. بسیاری معتقد هستند «روز صفر» ملکان معادلات جشنواره را بر هم خواهد زد. شنیده‌ها حاکی از این است که سعید سهیلی و امیر جدیدی نقش آفرینی متفاوتی را در این فیلم نشان داده‌اند.
حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی پیش از این در کمیسیون فرهنگی مجلس وعده ساخت «ریگی ۲» را داده بود، پروژه‌ای که برخی آن را دنباله‌ای بر «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار دانستند. این تحلیل رسانه‌ای اما بلافاصله با واکنش محمدحسین قاسمی تهیه‌کننده فیلم آبیار مواجه شد که در قالب بیانیه‌ای هر گونه ارتباط میان پروژه‌ای که انتظامی وعده آن را داده بود با فیلم خود را تکذیب کرد. برهمین اساس زمانی که به‌صورت غیررسمی زمزمه ارتباط داستان فیلم «روز صفر» با ماجرای ریگی در برخی محافل مطرح شد، مشخص شد این فیلم همان پروژه‌ای است که پیش‌تر رئیس سازمان سینمایی وعده آن را داده بود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها