صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

معرفی فیلم‌های جشنواره فجر؛ «ابر بارانش گرفته» ساخته مجید برزگر

فیلم سینمایی «ابر بارانش گرفته» چهارمین فیلم بلند مجید برزگر در مقام کارگردان است که در بخش سودای سیمرغ سی‌و‌هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر امسال نمایش داده می شود.

جشنواره فیلم کوتاه

فیلم سینمایی «ابر بارانش گرفته» چهارمین فیلم بلند مجید برزگر در مقام کارگردان است که در بخش سودای سیمرغ سی‌و‌هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر امسال نمایش داده می شود.
مجید برزگر بعد از فیلم «یک شهروند کاملا معمولی» که سال 1393 در جشنواره حضور داشت، مدتی فقط در کار تهیه‌کنندگی بود و حالا با فیلمی به جشنواره می‌آید که عنوانش یادآور داستان کوتاهی از شمیم بهار است. فیلم‌نامه این فیلم توسط مجید برزگر و آرمان خوانساریان نوشته شده و نازنین احمدی و مزدک میرعابدینی بازیگران اصلی آن هستند. «ابر بارانش گرفته»؛ روایتی از امید بخشی یک پرستار زن به ناامیدی‌هاست.در خلاصه‌ی داستان «ابر بارانش گرفته» آمده است: «سارا، پرستار ۳۵ ساله و مجرب به بیمارانش کمک می‌کند تا آرام شوند. حتی آنها که امیدی به زنده ماندنشان نیست.» این فیلم هم مانند دیگر کارهای برزگر قرار است یک تجربه‌ی متفاوت در فرم و روایت باشد.
داستان و فرم متفاوت این فیلم در ادامه فیلم‌های پیشین این کارگردان است که در تهران و شمال ایران فیلمبرداری شده است.فیلمنامه این فیلم توسط مجید برزگر و آرمان خوانساریان نوشته شده و تهیه کنندگی اثر را خود برزگر عهده دار است.نازنین احمدی، مزدک میرعابدینی، علی ثانی فر، ارشیا نیک‌بین بازیگران اصلی فیلم هستند.
حمیدرضا مالکی، کاوه هادی مقدم، سورن مناساکانیان، منصوره ایزد پناه، پریسا بهپوری، ناهید حدادی، رامین محمدیان، محمود کیان، پریسا خواجه دهی، سالار دریامج، یحیی حقیقت خواه، نهال موسوی، سعید میرزایی، شهین کاظمی، جمال سادات، رها تقوایی، علی موسوی نژاد و حمید امیدوار از دیگر بازیگران این فیلم هستند.
مجید برزگر پیش از علاوه بر «یک شهروند کاملا معمولی»، فیلم‌های بلند «پرویز» و «فصل باران‌های موسمی» را کارگردانی کرده است. این فیلم‌ها در زمان خود با نقد‌های مثبتی روبرو شد و می‌توان گفت «پرویز» از بهترین‌های این کارگردان است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها